Nuxe Prodigieux le parfum aneb vůně přírody, které mě baví (první část)

Malá technická: Nuxe Prodigieux le parfum zakoupen v lékárně ve Francii a na Parfums.cz, Manufaktura toaletní voda Meruňka zakoupeno v kamen.prodejně Manufaktury, Delarom vůně zakoupeno v partnerské parfumérii značky, multifunkční suchý olej Nuxe zakoupen v lékárně v Paříži, na e-shopu Moje oleje, na Parfums.cz, Saloos zakoupeno v DM drogérii v ČR, Yves Rocher krém na ruce zakoupeno v kamen. prodejně Yves Rocher.

 

Foto: trojice vůní, o které je tento miniseriál - Nuxe, Manufaktura, Delarom

Vůně jsou jako vzpomínky v lahvičce. Někdy mám pocit, že si díky vůni vybavím víc než prohlížením fotek.

Vůně ale nejsou jen vzpomínky, je taky dobrá nálada (v lahvičce). Já to tak mám určitě. Vůně může potěšit, dodat energii a co víc, hezká vůně potěší i naše okolí, které nás uvidí o to radši ;) Jistě vkus lidí se liší, ale většina lidí si raději vybere nějakou vůni ve svém okolí, než pach potu v MHD - zvláště v létě ;)

Poslední měsíce mě baví hodně jemné lehké vůně, takové vůně přírody - řekla bych. Může to mít hodně důvodů, proč to tak je, ale myslím, že ty nejsou tak podstatné. Podstatné jsou ty vůně samotné, takže jdeme na to ;)

 

Foto: Nuxe Prodigieux le parfum flakón

Nuxe Prodigieux le parfum (na trh uvedena v roce 2012)

Tento produkt voní prakticky dost podobně jako jejich známý suchý olej Huile Prodigieuse Nuxe, je to dáno tím, že část složek je stejná a část je podobná. Parfém je ale intenzivnější a kapku zajímavější ve svém vývoji a taky má větší výdrž než olej.

Výdrž jako taková je ale jako u jiných vůní dost individuální. Řekla bych, že ale převažuje to (a je to i můj případ), že vůně není extrémně silný držák, spíš průměr, na kůži je cítit vcelku dlouho (celý den), ale kolem vás už tak intenzivní nebude. Např. ve srovnání s intenzivními vůněmi jako Armani Sí, nebo vůně od Chanel, které i po celém dni ještě potěší okolí, se Nuxe drží velmi blízko u těla.

 

Foto: Nuxe Prodigieux le parfum krabička

I když se mi osobně líbí, nejde ale říct, že to je vůně pro každého a že ji určitě budete milovat. Jako se někomu protiví vůně medu, nebo jasmínu (oboje mám já třeba v oblibě), tak i vůně Nuxe nemusí sednout každému. Je to vůně dost sladká. Je to jako marcipán – buď ho milujete, nebo si ho s radostí odpustíte.

Vůni pro Nuxe vytvořil Serge Majoullier, kterému svět vděčí i za krásnou vůni oleje. Je to logické, koho jiného by firma měla oslovit ohledně výroby vůně, která má doplnit řadu let oblíbenou vůni multifunkčního oleje, než Serge Majoulliera?

 

Foto: Nuxe Huile Prodigieux - multifunkční suchý olej

U složení dochází trochu k dohadům, jednak je to proto, že naprosto přesné složení se dohledává špatně, jednak je to proto, že při překladech dochází k záměnám. Např. Camellie, která se dá zároveň přeložit jako zimní čajová růže a tak narazíte na různé drobné nuance. Navíc v Nuxe není nic jen tak obyčejného. Jestliže čteme ve složení „růže“, nečekejme rozhodně klasickou růžovou vůni, což to ještě kapku zamotá.

Vezmu složení tedy v rychlejším a stručném tempu, abyste si přesto udělaly nějakou představu:

Hlava: citrusy.  Je to lehké, svěží a velmi, opravdu velmi krátké. Pomerančový květ, doplněný bergamotem a navrch ozdobený mandarinkou.

Srdce: bílé květy. Je jasné, že díky sladkému a silnému srdci a pak velmi hutnému základu, svěží hlava nemá příliš šancí nás dlouho okouzlovat, ostatně to není ani její úkol, ale osobně se mi zdá, že jen „brzdí“ nájezd bílých květů v prvních okamžicích. Zelené růže, magnólie a gardénie. Tzv. sladká svěžest bílých květů nastoupená v plné polní, dá se říct ;)

Ale ani srdce nemá příliš dlouho trvání, možná půl hodinky? Pak už ho naplno nahrazuje základ, který je silný, sladký, hřejivý.

Základ: Vanilka s kokosovým mlékem (plus dohledáte i oblásky). Kokos (a navíc i sladké mandle) najdete i v tělovém oleje, stejně jako bílé květy.

Díky kokosu lidem připomíná hodně léto, moře, dovolenou. Takový ten večer, kdy po celém dni u moře, sedíte pod palmou a díváte se na západ slunce. My vnitrozemští Evropané, kteří se k moři tolik nedostaneme, za to bez vanilkových rohlíčků si většina Vánoce neumí představit, tak můžeme vnímat vůni i jako příjemnou zimní hřejivou.

Já ji nosím celoročně, ostatně je to jedna z vlastností, co na ni mám opravdu ráda ;)

 

Foto: Sladkosti z kterých nepřiberete - Saloos tělový olej -  kokos&čokoláda, Yves Roches krém na ruce čokoláda s pomeranči, Nuxe vůně - citrusy, bílé květy a vanilka s kokosem

Co se týče flakónku, obsah je 50 ml, flakón je skleněný, dávkování klasický rozstřikovač, který mi pokaždé sloužil velmi dobře. Sklo je směrem ke dnu vystínované podbarvení do hněda, což pěkně doplňuje jinak vcelku minimalistický design.

Jinak jedna z věcí, co opravdu na této vůni oceňuju, je právě absence jakéhokoliv chemického ocásku, což ji dělá opravdu příjemnou, sladkou a mazlivou po celou dobu nošení

A to je tak asi vše, pokud máte ve svém okolí partnerskou lékárnu Nuxe a máte rády takové ty sladké věci typu kokos, bílé květy.... určitě mrkněte, zda nemají tester.

Co vy a Nuxe, ať už olej nebo parfém? ;)

Děkuji za všechny komentáře, dělají mi velkou radost.

Vaše Iwi

PS: Dokončuju článek o srovnání multifunkčního oleje Nuxe s tělovým olejem Garnier, takže se na další setkání s Nuxe můžete těšit ;)

Komentáře

Nuxe olej mám taky :) Existence parfému mi nějak unikla. Olej je moc fajn, přivezla jsem si ho z Paříže, mám verzi s Eiffelovkou, je pro mě krásnou vzpomínkou. Používám ho, když mám francouzskou náladu :)

Tak to je super, že Ti olej taky tak vyhovuje :) Taky mi připomíná Paříž ;)

Jinak s tou vůní, oficiálně pro český trh ji české zastoupení NUXE uvedlo až letos, ale třeba na parfums.cz nebo jiných e-shopech se dala koupit už dřív i v ČR. Jestli máš ráda vůni oleje, určitě mrkni po partnerských lékárnách NUXE, jestli nemají někde tester toho parfému ;) 

 

Já mám taky ráda kořenité vůně. Skvělý výběr mají zde: https://www.brasty.cz/parfemy.