Zoeva štětce – sada Rose Golden vol.2 complete eye set aneb není všechno zlato, co se třpytí

Malá technická: zakoupeno v e-shopu Zoeva

 

Foto: sada Rose Golden - štětce na oči & taška na štětce

Jako v divadle není malých rolí, tak prý není špatných štětců. A já s tím v podstatě souhlasím. Vždy je potřeba najít štětec a vhodný produkt (konzistence), kteří k sobě sedí.

Na druhou stranu, když si koupím řadu štětců na oči, tak prostě čekám, že s nimi ty oči nalíčím a nebudu muset žít s představou, že mám x pěkných štětců, které jsou super na nanášení korektoru, ale se stíny se zase tak moc nekamarádí.

Začneme ale pozitivně.

Nemůžu jim upřít hezký design. Ano, i já si je koupila, protože se mi líbí vzhledově, na fotkách vypadaly přímo fantasticky pro mé lačné oko kosmetického maniaka, přitom zrovna růžové zlato, které mám spojené s generací mojí babičky, není vůbec mým oblíbeným odstínem a třeba trend hodinek v tomto stylu mě úspěšně minul. Musím říct, že se mi líbí štětce na pohled i v realitě.

Nemůžu jim ani upřít krásnou, kvalitně zpracovanou a v tomto případě i funkční taštičku. Taštička byl druhý důvod k realizaci nákupu. Pouzdra na štětce jsou obecně buď neskutečně hnusná, z laciných a nepříjemných materiálů, z kterých mi opuchají prsty, nebo neskutečně těžká, nebo jejich funkčnost pokulhává. Tahle taštička je opravdu povedená a za mě jako palec nahoru.

Samotnému zpracování štětců nemám taky co velice vytknoutpřesněji tedy -  moje sada je rovně zastřižená, žádné ježení se nekoná. Mytí štětců je taky fajn, nánosy líčidel jdou z nich pěkně dolů a údržba je vcelku snadná. Po mytí si zachovají tvar, nedochází u nich ke krepatění. Což některé štětce taky dělají. Takže další plusové bodu k dobru.

 

Takže potud by bylo všechno báječné, sluncem zalité a z vrchu pocukrované.

 

Na rovinu říkám, že kdybych tyhle štětce si koupila jako své první, nebo řekněme první „lepší“, tak jsem méně přísná, neb nebudu mít srovnání a asi mě přemůže nadšení z toho vzhledu a nebudu řešit horší funkčnost. A taky bych je soudila méně přísně, pokud bych to vzala bez časové perspektivy a vlivů na pleť.

Svůj postoj k štětcům a líčení vcelku vysvětlila obecně v článku O štětcích (odkaz na článek ZDE), takže teď už jen čistě k Zoevě gold rose sadě na oči.

První problém - některé štětce nabírají o poznání hůře barvu běžných práškových stínů (od těch obyčejných z drogérie, přes „zelené“ až po high-end).

Pozoruju, že vlas štětců si produkt u sebe tak pěkně nepodrží a stíny z toho více opadávají a štětec je ani nedokáže tak pěkně nanést a zapracovat do pleti (nutí vás tedy líčit se větším tlakem, než je nezbytně nutné).

Čím déle jsem je ale zkoušela, tím víc myslím, že to spíš vinou tvaru některých štětců a taky tvrdostí vlasu.

Trochu zlepšení pozoruju, když se vlas dostatečně „ušpiní“ nebo chcete-li, tak obalí produktem, pak už pracuje kapku lépe, ale zase kdo má čas, nebo chce mít „ušpiněné štětce“ jen proto, aby fungovaly na „první dobrou“, že? 

Trochu mi připomínají bambusové štětce od Elfu... jen ta cena je kapku jinde.... 

 

Foto: Zoeva a Hakuro - původně čisté štětce po jednom líčení - Zoeva si barvu bere hůř, hůř ji nanáší a hůř ji rozmazává.

Další a největší problém je, že vlas sám o sobě je dost pevný - neohebný, je daleko pevnější než všechny ostatní štětce, které jsem kdy měla. Když se do něj opřete, protože vlastnosti štětce vás k tomu nutí, tak je na očích pichlavý. Je zkrátka výrazně hrubší na oku, což vzhledem k jemnosti kůže v této oblasti je pro mě významné mínus.

I samotné uchycení vlasu je velmi těsné, což je fajn neb to nepelichá (zatím) a ty štětce jsou pak jakoby tvrdé a nepoddajné.

Pro srovnání (a vysvětlení) RT deluxe crease brush má taky pevné husté uspořádaní vlasu, ale vlas samotný je jemný, takže na oku je o poznání příjemnější než Zoeva. Nepíchá, není drsný.

 

 

Foto: RT a Zoeva - srovnání dvou podobných "hutných štětců". (Zoeva by měla být na concealer pod oko - tam je mi ale nepříjemná hodně, na korektor na tvář, bradu funguje vcelku dobře.)

Při mazání přechodů by se vám měl přece jen ten vlas štětce trošičku rozprostřít i bez většího tlaku - jakoby ohnout o pokožku oka a udělat jako by „metličku“, která vám dá výsledný efekt v líčení, ale celé by to mělo být velmi jemné a příjemné. Zoeva takhle poddajná není – opět dáno vlastností vlasu, zastřihnutí a vazby samotné.

Myslím, že Zoeva není ve výsledku tak precisní. Za druhé na pleť musíte o poznání víc tlačit (vytahovat kůži) a štětec vás navíc škrábe.

 

Foto: Elf a Zoeva - bohužel znovu jsem zkoušela srovnání a žádný velký skok mezi vlastnostmi sady Zoevy a Elfích bambusů není.... kromě ceny...

Nanášení produktu, vytváření přechodů, stínování a konečný blending do ztracena nelze dělat s lehkostí jako vánek. Pokud máte navíc citlivé oči – přesněji unavené od PC, nebo trpíte vysušováním očí, nebude pro vás aplikace příjemná, protože to líčení může být i bolestivé. Což je můj další osobní problém.

Nelíbí se mi, že i stíny, které běžně nejsou nějaké prašné, tak jsou hodně rozhrabané pevným štětcem v samotném panu – odpad je tedy velký a navíc jsou opadané nepřiměřeně dost pak i pod okem během líčení, ale na víčku samotném je toho nejméně. Nemám ráda, když je kolem líčení zbytečně velký nepořádek.

Foto : RT a Zoeva - brow brush oboje - opět Zoeva na obočí fajn, na nanášení linky stínem kolem očí tvrdá, nepříjemná.

A nemám ráda, když je líčení invazivní víc, než musí být. Tohle kvalitní štětec nedělá. Takhle bych to shrnula.

Vlastně ještě jedna věc, když s tím líčíte třeba už starší ženu, kdy je kůže i na víčku povolená, jsou tam vrásky, záhyby a každý dobrý štětec je vám v tu chvíli dobrým pomocníkem, protože něžně rozprostře pigment stínů všude a vy nemusíte kůži zbytečně týrat a „natahovat“ a tlačit na ni, tak Zoeva vám tahle nápomocná není.

Kdybych líčila jen mladou pleť a bylo by mi jedno, co to s ní za pár let udělá, nebo kdybych sadu dostala jako dárek a nepocítila „bolest z vyhozených peněz“, kdybych je nepotřebovala opravdu používat a kdybych neměla srovnání s jinými, tak řeknu, že jsou super, ale dneska už to říct nemůžu.

Za tu cenu, která není zrovna přátelská, jsem navíc čekala lepší vlastnosti. Bohužel díky pěknému vzhledu, krásným fotkám, možná i šikovnému PR jsou tyhle štětce trochu nafouknutou bublinou. Nejsou to nejhorší štětce na světě, ale jen hezké štětce s průměrnými až podprůměrnými vlastnostmi, ale za nadprůměrnou cenu.

 

Vaše Iwi

PS: Taštičku používám – opravdu se mi líbí a je to na celé sadě pro mě to nejlepší, některé štětce jsem si nechala jako rezervní na oči na práškové stíny, když nebude jiná možnost, některé jsem přeřadila na jiné druhy produktů, jako korektor, nebo různé krémové stíny. S různými korektory (různých konzistencí) si štětce rozumí moc dobře. 322 Brow Line používám na obočí a vyhovuje mi, ale na linie kolem řas mi tak příjemný není. Pichlavost trochu eliminuje poloha štětce při nanášení produktu, pokud je téměř vodorovná s pletí ,nebo je úhel mezi pletí a rukojetí štětce velmi malý, pak se vyhnete ostrým koncům. Na druhou stranu vědět tohle vše předem – tak bych si sadu přesto nekoupila.

Komentáře

No toto! Teď se trochu bojím, protože zásilka od Zoevy je právě na cestě ke mně :D Objednala jsem ale jiné sady a taky jsem byla nalákána na tu taštičku :D

Taštička je stále super, mám ji v kabelce jako kosmetickou, ale za tu cenu bych to jen kvůli ní stejně nekoupila. Obecně jsou ty štětce chválené a jak říkám - pěkný design, kvalitní zpracování se jim upřít nedá, ale jsou fakt tuhé ve srovnání s ostatními a to pak se sebou nese nějaká ta negativa. Třeba štětec na concealer pod oko fakt mít nemůžu, ale na obličej např. korektor (tuhý Benefit Boing) zapracuje dobře. Nechala jsem si je jako takové rezervní do zásoby nakonec, když mám ostatní už špinavé a nestíhám je vyprat, ale osobně mám radši zvláště na klasické oční stíny jemné štětce.