Estee Lauder Idealist Pore Minimizing Skin Refinisher a Balea Young Sérum Soft&Care

Malá technická: EL Idealist zakoupeno opakovaně u parfumerie Douglas, e-shop krasa.cz, Balea sérum zakoupeno v DM drogérii v AT

Foto: Estee Lauder Idealist Pore Minimizing Skin Refinisher aneb stará láska nerezaví ;)

Estee Lauder Idealist Pore Minimizing Skin Refinisher. 

Tenhle produkt obsahuje pro některé různá „ALE“. A všechny vám je tady vypíšu. Přesto je to věc, kterou jsem užívala roky, sloužila mi dobře a poslední dobou jsem se k ní z několika důvodů vrátila a ona mě nezklamala a fungovala opět tak dobře, jak jsem u ní zvyklá.

Jako vždy je to otázka vašeho věku, vašich preferencí, typu a stavu vaší pleti a stavu vašeho bankovního konta (nebo spíš ochoty, za co utrácet ;)

Takže jdeme na to…

První věc – není to žádná novinka, na trhu je už pár let a tak ho stačilo vyzkoušet mnoho žen (a taky ho občas pak pořádně zkritizovat na netu). Najdete na něj i dost negativních recenzí. Za ty negativa můžou hlavně silikony v jeho obsahu. Protože každý to pak automaticky srovnává s bázemi pod make-up za pár desítek korun. Vzhledem k tomu, že jeho cena začíná až kolem 1500Kč a víc, tak je to pak samozřejmě nepoměr, který na EL nevrhá dobré světlo.

Za sebe můžu ale říct – rozhodně to s bázemi pod MU srovnat nemůžu, protože mi ty produkty fungují v zásadních bodech dost rozdílně.

Foto: Estee Lauder Idealist Pore Minimizing Skin Refinisher - náhled na pumpičku

Báze nemůžu používat, když je teplo, nebo je nemůžu používat dlouhodobě, protože mi jednoduše začnou ucpávat póry, nebo naopak vysušovat a stahovat pleť (jako např. zmatňující báze od Rimmel). EL nic z toho ale nedělá. Báze mi sice vyhladí povrch pleti, ale nestáhne mi póry. U EL tohle pozoruju – tedy vyhlazení povrchu, stažení pórů, mírné zmatnění, které není ale takové to „mrtvolné“, taky si všímám, že jak mám póry ošetřené EL, tak zůstávají déle čistější a zanáší se méně, než když EL nepoužívám. Navíc je možné ho použít jen lokálně a nedělá to problém, báze by člověk měl pro správný efekt nanést na celou tvář, vyjma očního okolí tedy.

Foto: Estee Lauder Idealist Pore Minimizing Skin Refinisher - konzistence

Líbí se mi, že EL pleť vyhladí stejně jako báze, ale není to takový ten extrémně klouzavý pocit, jak když použijete klasickou bázi, ani pocit těžkosti, právě ani v parném horku. Po použití mě čeká jen hebká pleť jako samet. Stačí toho opravdu maličko, dobu použití je 24 měsíců, takže vám vydrží skutečně dlouho (většina sér má 6 měsíců).

Díky EL se na vyhlazenou pleť lépe nanáší make-up. Ale používám ho i pro „no-make-up day“, kdy se třeba nikam nelíčím, ale přesto se mi líbí, že pleť vypadá přijatelně.

Co se složení týče, tak obsahuje mj. taky výtažek z grepu, levandule, zeleného čaje a výtažek z hroznů. Konzistence je gelová, neprůhledná, bílá, nebo taková krémovo-bílá barva. 

Hezky voní - po citrusech. Což mu je paradoxně vyčítáno. Není to ale extrémně silné. Řekla bych, že vůně krému od Origins, nebo tonika od značky Martina Gebhardt, případně bezvodý balzám One Love Organics, které jsem tu (nebo na FB stránce blogu – odkaz ZDE) už chválila, jsou daleko intenzivnější v citrusové vůni.

Dávkování je přes pumpičku, která by mohla být delší na konci – vyústění je opravdu krátké a snadno zašpiníte hrdlo lahvičky, což je jediná výtka z mé strany k balení. Jinak je obal ze skla v tyrkysové barvě, doplněný zlatou. Připomíná mi to léto. Modrou mám ráda v jakékoliv podobě, takže za mě dobré ;)

Ještě jedním takovým bonusem, který pozoruju na pleti, je fakt, že po nějaké době je pleť zářivější. EL uvádí, že tento produkt obsahuje látky, které by měly pomáhat pleť „olupovat“ od starých kožních buněk, stejně jako AHA kyseliny, s tím rozdílem, že s kyselinami nemůžete na slunce, jinak si zaděláte na pigmentové skvrny.

Někdo tvrdí, že na pohled zářivější pleť je jen výsledkem silikonů a oxidů železa a titanu, které jsou tam v minimálním množství (zcela na konci seznamu ingrediencí), takže to nelze považovat za dostatečnou ochranu před sluncem, ale je jich tam dost na to, aby pleť prosvětlily.

Asi je to na každém, jak jeho pleť bude s tímto produktem kamarádit. U mě zkrátka funguje, jak má a navíc dlouhodobě.

Za sebe můžu říct, že to je pro mě dobrý pomocník, který mi skvěle funguje ve chvíli, kdy potřebuju rychle dostat pleť do přijatelného stavu, aby šla nalíčit, aby se póry tak nezanášely a zkrátka aby vypadala tvář líp.

Foto:  Balea Young Sérum Soft&Care

 

Druhý produkt: Balea Young Sérum Soft&Care

Kdysi jsem ho koupila v AT (ale potkala jsem i v ČR)  na zkoušku ze zvědavosti toto sérum od Balea Young Soft&Care, které slibuje podobné věci jako Idealist od EL. Respektivě slibuje vyhlazení pleti a její projasnění, lehké zmatnění, stažení pórů a samozřejmě za zlomek pořizovací ceny, kterou zaplatíte za Idealist u EL. To žádalo moje prozkoumání... 

Vezmeme to popořadě - balení je plastové, klasický design ala Balea. Dávkování pumpičkou, která funguje opravdu dobře. Balení je lehké, takže fajn na cestování.

Foto:  Balea Young Sérum Soft&Care - pumpička

Konzistence je gelovo-tekutá. Je daleko vodovější, než Idealist a je průsvitná, tedy bezbarvá přesněji řečeno. 

Vůně - silná, jako zelená jablečná šťáva. Možná tam cítím kapku víc chemické ocásek, která by pak mohl snadno svést člověka k vůni ala jar na nádobí, ale u tohoto séra to rozhodně není tak silné, jako třeba u čistícího gelu ze stejné řady, který jsem taky zkoušela.

Foto:  Balea Young Sérum Soft&Care - konzistence

Díky své tekuté konzistenci na pleti trochu déle zasychá a vstřebává se. A co je nepříjemné, tak trochu na pleti lepí, což Idealist nedělá, dokonce ani když to s ním přeženete.

Sérum obsahuje ovocné šťávy, tedy funguje na bázi kyselin. Není tedy úplně vhodné do slunečného počasí. Musím říct, že bohužel ani po dlouhodobém používání jsem žádné výsledky neviděla. Póry to nestahovalo ani vizuálně ani nijak jinak. Zanášely se mi úplně stejně. Povrch pleti hladší nebyl. A i když jsem dávala séra radši pak méně, tak nakonec moji pleť spíš jakoby dráždilo a dělaly se mi (než jsem ho definitivně vysadila) načervenalé fleky na pleti.

Nakonec vypadala pleť spíš jakoby taková vyčerpaná. Což ostatně byl výsledek u všech produktů z té řady, včetně krému, mycího gelu a čistící vody s kyselinami. Lehké podráždění a jakoby vyčerpání pleti, které chyběla hydratace, výživa a ..... jaksi celkový pocit komfortu. Tohle rozhodně nebyl můj cíl a s Balea sérem jsme si bohužel nesedli.

Takže v klidu bych mohla říct u Balea séra - za ty (malé) peníze to zkrátka nic nedělá.... Idealist od EL sice nestojí málo, ale výsledky vidím. Ale bylo by to super, kdyby fungovala Balea jako Idealist - za ty prachy, že jo ;) No, co už...

Jak jsem psala na začátku, vše je o věku, stavu a typu kůže, preferencích a ochotě utrácet… ;)

A co vy a Estee Lauder či Balea? Případně čím zachraňujete pleť, když není taková, jakou byste ji chtěly mít?

Vaše Iwi

Děkuji za všechny milé komentáře, dělají mi vždy velkou radost.

Komentáře

Tak to je zrovna ukázkový příklad, kdy se investice vyplatí :) U Estee Lauder by mi asi vadila citrusová vůně, tu já moc nemusím. Raději jablečnou, ale bez chemického ocásku :) Od značky Balea málokdy něco koupím a když už, tak mi to nevyhovuje. Třeba takový deospray Mango Mambo patřil mezi nejhorší deodoranty, co jsem kdy zkoušela, nejen co do vůně, ale i co do účinků (nulové).

Taky mám u Balea výrobků spíš víc zklamání, než objevů. Řekla bych, že mi fungovaly dobře tak 2 výrobky. Klasika - krém na nohy s ureou, ten byl fajn a pak kokosové tělové mléko, které už nevyrábí. Bylo s kokosovým olejem a prodlužovalo hezky opálení, krásně se vstřebalo, vonělo opravdu příjemně po kokosu, hydratovalo. Jinak ostatní věci mi přišly i dost agresivní pro kůži....

Takže teď už se krotím, ale občas jsem hlavně v AT něco ze zvědavosti koupila.... jakože, co kdyby náhodou to byl nějaký zázrak smiley