Delarom Orangia Bellissima aneb vůně přírody, které mě baví (třetí část)

Malá technická: Delarom Orangia Bellissima zakoupen v partnerské parfumérii firmy Delarom, Guerlain Nerolia Bianca zakoupená v parfumérii Douglas ČR

Foto: tři vůně, o kterých je tento miniseriál - zleva Nuxe, Manufaktura, Delarom (články o NUXE ZDE, o Manufaktura ZDE) a dnešní Delarom

Poslední vůni (přesněji parfémovanou vodu) mám nejkratší dobu, ale chodila jsem ji obdivovat už v roce 2014. Souhrou okolností jsem si ji nakonec pořídila až letos. Rozhodně nelituju, za tu dobu, co jsem plánovala její nákup, jsem si ji stačila dostatečně vyzkoušet, jestli si budeme rozumět.

Když jsem si pro ní šla (o nákupu jsem vám psala na FB stránkách blogu, odkaz ZDE), neměla jsem sebemenší pochyby. Nákup pak už byl jen čistá radost, že ji konečně mám. (Kupovala jsem k ní ještě pleťový krém a jako vždycky jsem dostala i několik vzorků různých výrobků a třeba tuba tělového mléka je vzorek víc než štědrý ;) To mám na nákupech produktů Delarom ráda. Ten dokonalý servis a hýčkání zákazníka.

Foto: Nákup pleťového krému a vůně Delarom, ostatní jsou vzorečky k nákupu

Navíc blíží se léto a to je zásadní, protože tuhle vůni můžete aplikovat i v horkých slunečných dnech přímo na kůži a nemusíte se obávat fleků od sluníčka.

Flakónek s obsahem 50 ml, skleněný. Dávkovač na klasický rozstřik funguje bez problémů. Nedávno Delarom měnil některým produktům obaly a tato vůně byla jedna z těch, která dostala nový „kabátek“. Líbila se mi starší i nová verze flakónu. Takže za mě dobré.

Foto: Orangia Bellissima Delarom - flakón

Stejně jako jsem zmiňovala i Nuxe vůně ( odkaz na článek ZDE), tak i zde je minimalistický design doplněn efektním tónováním skla, tentokrát v krásné oranžové barvě (což je i barva značky Delarom). Myslím, že barva i tónování krásně korespondují se složením samotné vůně.

Jelikož složení kraluje květ pomerančovníku, hned jsem tušila, že to bude něco, co budu „nutně potřebovat“. Ale samozřejmě jako vždy – nejdřív jsem si vůni vyzkoušela, jestli si třeba po pár hodinách nepolezeme na nervy a podobně ;)

Je asi zřejmé, že si rozumíme skvěle. Ale trochu vám to přiblížím. Takže jdeme na složení:

Hlava: Citrusy – ostře a bez cukru. Italský citrón, listy citronovníku, africký grepfruit, žlutá mandarinka. Nástup je sytý. Jsou to citrusy ve své nejsilnější podobě, svěží až ostré, osvěžující. Žádná sladkost. Úderný svižný úvod. Žádné líbivé tanečky nečekejte.  Je to skutečné a silné, divoké jako …. Jako Afrika ;) Tím, že tam není na začátku žádná sladkost, je to skoro elegantní, až skoro unisex. Ale pamatujte, že to je pouze hlava, která jen otvírá vůni, tedy nic trvalého.

Srdce: Citrusy, ale oslazené. Květ pomerančovníku – hlavní důvod k mému nákupu. Milujete pomerančový květ? Tak to určitě znáte letní toaletní vodu od Guerlain Nerolia Bianca, která ho má v ingrediencích taky. Jenže u Guerlain se v létě musíte spíše držet aplikace pouze na oblečení, cože je v měsících, kdy toho na sobě moc nenosíme občas problém (myslím tím netrefit se při aplikaci i na kůži a nebo vonět oblečení, než si ho obléknete – trochu otrava, navíc já hlava děravá na to často zapomenu). Což pokud máte sklony ke skvrnám na kůži, tak byste rozhodně si měly umět pohlídat – zkrátka žádný risk ;)

U Delarom vůně se ale nemusíte bát, takže na léto značka ideál.

Foto: Guerlain Nerolia Bianca (starší foto)

Jinak pomerančový květ je oslazen jasmínem a růží. Je to krásné a opojné, což jasmín být umí, růže tam spíš jen tak přizvukuje a dokončuje celkový dojem. Tohle je sladký citrusový koktejl. Něco jako když vstanete do svěžího slunečného rána a vaše drahá polovička vám donese sklenici šťávy z čerstvě vymačkaných pomerančů. Je to tak voňavé, sladké, ale ne umělé!

Základ: sladký a v rámci možností svěží. Světlá vanilka, organický sumaterský benzoin, karamel, bílé pižmo. Vůně si hezky sedne, splývá s kůží, nepřechází ale do zemité či těžké, spíš do takové mazlivé, sladké. Od ostrého úvodu, přes opojnou střední dobu nás překvapivě přivede k takovému něžnému konci. Nikoliv nevýraznému.

Divoké děvčátko, vyroste v krásnou ženu a k večeru se loučí jako taková ta milá, jemná, ale elegantní stařenka.

Určitě vzhledem k vývoji vůně, jejíž fáze nejsou nějak uspěchané, doporučuju si zajít vyzkoušet z testeru do některé z partnerských prodejen značky Delarom.

Foto: Oficiální foto Orangia Bellissima, použito s laskavým svolením českého zastoupení značky Delarom

Všechny vůně, které jsem v tomhle „miniseriálu“ zmínila (o NUXE odkaz ZDE, o Meruňce Manufaktura odkaz ZDE) a samozřejmě dnešní Delarom EdP, mají mnoho společného. Minimalistické, ale příjemné a hlavně funkční flakóny, krásné a příjemné vůně, které mi zlepšují náladu a okolí je chválí a ještě jednu dost zásadní věc – nebolí mě z nich hlava. Můj nos v nich nezachytává ty protivné chemické ocásky, které mi tak často vadí u jiných vůní a hlava mě pak třeští jako střep. Pro mě je chemický ocásek to nejhorší, co ve vůni můžu potkat. (A nevím, jak to jinak nazvat – je to taková ta lihová nepříjemná, štiplavá a dlouho se držící záležitost, která u některých vůní nezmizí ani ke konci dne.)

Dodala bych na závěr - zmíněné tři vůně nejsou extrémně silné či těžké, ale všechny jsou dostatečně výrazné na běžné nošení a to z nich dělá moje celoročně oblíbené společnice.

A poslední otázka, která občas padne v každé beauty debatě - Znamená to tedy, že už nebudu používat jiné vůně? Myslím, že ne. Ráda zkouším nové věci, objevuju, ostatně jste na blogu kosmetického maniaka, což asi mluví za vše, ale tohle jsou vůně, ke kterým se ráda vrátím. Ostatně Nuxe je toho důkazem - koupila jsem si opakovaně.

Navíc mě všechny zmíněné značky (Nuxe, Manufaktura, Delarom) svou kvalitou zmíněných produktů nalákaly na to, abych vyzkoušela případně i jejich další produkty. Věděly jste, že Manufaktura má i další vůně? Stejně tak i třeba Delarom.

Co vy a Delarom? Co vy a tato vůně pomerančového květu?

Děkuji za všechny milé komentáře, dělají mi vždy velkou radost.

Vaše Iwi 

Komentáře

Navnadíš mě vždycky snad na všechno :D Chtěla bych vyzkoušet jak vůni Delarom, tak meruňkovou toaletní vodu od Manufaktury :)

Doufám, že mě Tvoje peněženka nebude pak posílat výhružné dopisy, že Tě svádím na cestu utrácení 

Ideální si je očichat, jak budeš mít cestu kolem prodejen, jestli Tě nějaká osloví i "na živo"