NUXE Prodigieux Huile de Douche aneb sprchový olej

Malá technická: Loccitane zakoupeno opakovaně v prodejnách a na e-shopu Loccitane, Nuxe olej do sprchy zakoupeno na e-shopu Kosmetika z Francie.cz, Manufaktura Meruňkový olej do sprchy zakoupeno v prodejně Manufaktura

 

Foto: Sprchové oleje - zleva Loccitane, Manufaktura a NUXE

Dneska poslední část našeho seriálu sprchové oleje 2015 (Loccitane Sladká Mandle mojeho oblíbence najdete ZDE a Manufaktura Meruňka novinka 2015 najdete ZDE).

První důležitá věc – já jsem velký a dlouholetý fanda suchého multifunkčního oleje Nuxe Huile Prodigieuse. Mám za sebou x spotřebovaných balení – je super na celé tělo, nebo jako večerní péče na obličej, na vlasy se s ním musí velmi opatrně, pokud máte jemné vlasy, které snadno zmastí a zatíží, ale zase jako večerní péče na vlasy (a ráno pak vlasy umyjete), to je taky fajn. Na suché vlasy je chválený i na konečky jako běžná péče.

Foto: NUXE Prodigieux Huile de Douche aneb sprchový olej

Foto: suchý multifunkční olej Nuxe Huile Prodigieuse

Miluju ho, protože opravdu dost silně a pro mě osobně i krásně voní, byť chápu, že tyhle sladké a trochu i těžké vůně nejsou TOP pro každého. Ale ještě víc ho miluju za výkon, co podává – na pleti je to zkrátka nejen dlouho cítit, ale i vidět… Krásná ošetřená, vyživená, hydratovaná pokožka (případně vlasy).

Foto: Nuxe parfém Prodigieux NUXE

Když byl uvedený parfém NUXE (a bylo to v roce 2012, jen pro český trh je to „nový“ HIT 2015) tak jsem si ho hned pořídila a jak víte, koupila jsem si ho znovu. Protože voní, je hodně podobný svou vůní právě oleji, ale má zajímavější vývoj, byť je trochu slabší, což z něj ale zase nakonec nedělá bolehlav – více jsem o něm psala v samostatném článku jako součást seriálu o vůních (Delarom pomerančový květ, Manufaktura Meruňka a NUXE), odkaz na článek o NUXE najdete ZDE.

Foto: zleva parfém NUXE, Manufaktura Meruňka toaletní voda, Delarom Pomerančový květ

Taky sprchové oleje obecně mám moc ráda a používám je už dlouho, protože je to zkrátka ideální pro moji suchou pleť. A i když se Loccitane drží u mě v koupelně už roky, tak ráda zkouším nové. 

Takže vidíte – vše naznačovalo tomu, že to bude další velká láska…

Foto: NUXE Prodigieux Huile de Douche aneb sprchový olej - vzorek konzistence

No, vezmu to objektivně – balení je fajn, jako takový standard produktů od NUXE, trochu problém jsem měla, že tubu musíte dost mačkat, aby něco vylezlo a to prakticky celou dobu (už u nového balení, až do konečné poslední kapky).

Teď je otázka, zda to šetřílkům bude vyhovovat, že opravdu z toho nevyteče na jedno otočení/zmáčknutí půl lahve, nebo vás to bude stejně jako mě dost otravovat. Mám navíc v rekonvalescenci kloub pravého palce a zápěstí, takže to bylo dost otravné a poučné. Myslím, že třeba dítě, které má menší sílu, nebo starší člověk, který už má klouby bolavější, tohle taky nepotěší. Napište mi, jestli s balením byl u vás taky tento problém. Já když to srovnám třeba se stejným typem balení Dermacol sprchový gelů, tak je to rozdíl dost zásadní.

Foto: srovnání Meruňkového oleje do sprchy a koupele Manufaktura s NUXE Prodigieux Huile de Douche aneb sprchový olej - vzorek konzistence obou

Druhá věc konzistence – no, čekala jsem olej. Sprchový olej. Tahle konzistence je hutně gelová. Jestli tam olej je, tak někde ve složení dost daleko (povíme si...), ale konzistence jeho přítomnost naprosto zatajuje. Chce se mi říct, že veškeré moje naděje doslova zabila.

Nezachrání to ani zlaté třpytky, které asi mají dát pocit luxusu. Na pleti nezůstávají a jedou po závěrečném spláchnutí pokožky vodou rovnou do odpadu. Tady mě to i celkem trápí. Zbytečné něco, co jen znečišťuje vodu, které se pak draze čistí… (Njn, o tomhle ráda dost čtu a věřte, že vědomí, jak to s vodou je, u člověka změní i některé návyky, včetně těch, že odpad vody není černá díra, kde snadno a rychle a navždy zmizí kdejaký sajrajt …).

Foto: srovnání vlevo Meruňkového oleje do sprchy a koupele Manufaktura s NUXE Prodigieux Huile de Douche aneb sprchový olej - vzorek konzistence obou, detail NUXE třpytky - fotí se to kapku hůř, ale snad vidíte i že NUXE víc "drží" a je spíš gelový hutný + třpyt

Takže spíš gel než olej, který pění, dobře vás umyje. Nevysušuje. Ale necítím tam právě tu „olejovou péči“, kterou na sprchovém oleji nejvíc oceňuji. Takže musím se mazat…

Složení, vyfotila jsem vám a už i zmínila, takže jen krátce : osobně si myslím, že už jsem potkala produkty s lepším obsahem. Trochu se mi zdá, že se tady nahání plusové body vysokým obsahem glycerinu (čtvrtá složka v INCI), v první třetině PEG taky nepotěší úplně mé oko a nějaký ten olejíček ze sladkých mandlí se krčí až v druhé polovině… Zatím co u přechozích zmíněných Loccitane a Manufaktura dostanete zkrátka lepší koktejl pro vaši pokožku, tedy především ty oleje, že ano...

Foto: Složení Nuxe sprchový olej jedna část

Foto: Složení Nuxe sprchový olej druhá část

Bod poslední – vůně. Je to vůně spadající do rodinky suchého oleje, ale je slabší. Řekla bych, že jak olej voní hodně, parfém tak středně, tak tento sprchový olej voní nejslaběji. A je to škoda. Na kůži se tím pádem vůbec nedrží. Tedy můj původní záměr, že se budu vrstvit vůní – sprchový olej, tělový, parfém – tak nějak nevyšel. A je to škoda…. Zrovna ten sprcháč, kdyby měl tu vůni silnou, tak věřím, že to lidi skupují ve velkém jen kvůli ní.

 

Když to tak shrnu – těšila jsem se na omamnou vůni a skvělé pečující vlastnosti jako u suchého oleje a komfort jako u jiných sprchový olejů – tedy, že se nemusím mazat.

Co jsem dostala?  Sprchový gel! , konzistencí i vlastnostmi, s hezkou, ale vcelku slabou vůní bez výdrže. Nevysušuje, ale to je z mého pohledu asi jediný benefit, který můžu uznat a zdá se mi to tedy díky označení „sprchový olej“ málo. Dokonce si myslím, že v tomto případě je to spíš marketingový tah do prázdna, než popis skutečnosti…

Foto: Nuxí rodinka, chybí ještě suchý multifunkční olej se třpytkami 

Teď k ceně – kupovala jsem ho za 229,-Kč. Našla jsem teď i za 169,-Kč, možná cena ještě půjde dolů. Nebo budou akce, pak za vyzkoušení stojí – jako voňavý sprcháč dejme tomu - proč ne, ale jestli toužíte jen poznat to skutečné kouzlo NUXE Huile Prodigieuse a přemýšlíte, co z této řady koupit – zda suchý olej, vůni, nebo pro začátek sprchový olej, tak jednoznačně suchý multifunkční olej. I s ohledem na cenu má nejlepší a viditelné účinky, nejlepší a nejsilnější vůni, nejen v létě vám v klidu nahradí i toaletní vodu. Využití je široké, jak jsem psala a vydrží vám dlouho, protože ho stačí při jeho koncentraci opravdu málo i na namazání těla.

Osobně si myslím, že Huile Prodigieuse suchý olej je TOP zaslouženě a ostatní produkty z té řady se na jeho vlně slávy už jen spíš vezou… tedy sprchový olej určitě…

Jako vždy ale, konečné rozhodnutí je na vás :)  – dojmy ve smyslu plusy i mínusy byly na blogu zmíněny, to ale nebrání tomu, že to budete vnímat jinak ;)

Napište mi na oplátku klidně svoje dojmy ;) Co vy a oleje, nebo co vy a NUXE?

Vaše Iwi

Komentáře

Z toho sprchového "oleje" jsem taky byla hodně zklamaná, ty třpytky jsou samozřejmě úplně zbytečné a konzistencí jsem taky čekala olej, abych se pak nemusela ještě mazat mlékem.

Přesně tak.... škoda.... myslím, že NUXE v tomhle mělo našlápnuto na super výrobek a prakticky nakonec z toho vyšel předražený průměr....

Omlouvám se za šunku (spam), chybou byla vadná elektronka E14, toto se naší firmě stává jednou za 10 let.