BURT’S BEES Almond & Milk Hand cream aneb extra marcipánová výživa nejen pro ruce

Malá technická: zakoupeno v Rakousku v obchůdku s přírodní kosmetikou (Název jsem si nepoznačila)

Foto: BURT’S BEES Almond & Milk Hand cream - marcipánový krém na ruce a suchou kůži

Tohle bude zase jednou zvláštní článek… 

Protože tenhle hutný krém na ruce, nebo spíš dokonce máslo by většina zařadila na zimu a ne doprostřed srpna. No, ale já ho na zimu původně koupila a hned v zimě i málem zavrhla, ale pak došlo k velkému smíření mezi námi a já jsem postupně došla k nějakému závěru, co má hlavu a patu a který můžu sdělit světu ;)

Ale vezmeme to po pořádku.

Takže možná už víte za tu dobu, že moje ruce, resp. kůže na nich má svá specifika – což je pro tento článek zásadní věc, ale jelikož to na kůži není už vidět, tak na to občas zapomenu a jsem v testování odvážnější, než je rozumné.

Nejsem sice atopik, ale asi se jim nejvíc blížím. Nemám žádnou kožní nemoc, ale díky dlouholetému poškození je moje kůže citlivá až přecitlivělá, není tak odolná ani vůči vlivům počasí ani vůči silnějšímu složení a to jak konvenční kosmetiky, tak i té přírodní, která dokáže být stejně „silná“. Moje kůže má tendence být suchá, ale zároveň se do ní cokoliv hodně blbě vsakuje. Ideální krém tedy musí být taková „chytrá horákyně“.

V důsledku těchto všech bodů naše první „setkání“ s BB nedopadlo dobře – v zimě moje mrazem poničená kůže jeho sílu nezvládla. A je možné, že za to mohl i z části včelí vosk, nebo linalool – ale ten je až na konci složení, takže ten možná méně. Obě složky jsem před lety v době většího poškození kůže moc dobře nesnášela. V poslední době mi ale nějak nevadily.

Foto: BURT’S BEES Almond & Milk Hand cream - marcipánový krém na ruce a suchou kůži - zkrátka takový malý roztomilý brouček ;)

Nicméně jsem krému dala pak ještě šanci – párkrát jsem ho zkusila na suché holeně, kde mi kůže praská taky a tam bylo vše v pohodě i v zimě, jen jsem si pak opláchla ruce…

Když se mi podařilo uvést kůži zase do normálu, o čemž jsem se zmiňovala třeba v článku o krému na ruce značky -417 zakoupený u Veru v blogsale, odkaz na článek ZDE a vyléčila jsem si omrzlá místa, tak už je s BB vše v pohodě.

Co z toho plyne? Ingredience jsou sice 100% naturel dle obalu, ale taky dost silné. Pokud máte extrémně přecitlivělou kůži, tak radši zkuste vzorek, než investujete do plného balení. A ano, vyplatí se číst složení…

Takže to bychom měly tu negativní část za sebou…. A teď už to bude prakticky jen růžové a sluncem zalité o téhle „ťuťu ňuňu věcičce“ ;)

Doslova všechno na tomhle krému mě podvědomě láká, abych ho snědla. (Ale zatím jsem odolala.)

Foto: BURT’S BEES Almond & Milk Hand cream - marcipánový krém na ruce a suchou kůži - plechové víčko 

Vůně – marcipán. Čistá marcipánová hmota. Žádná chemka. (Mňam!)

Obal – roztomilá malá sklenička s retro plechovým šroubovacím víčkem. Možná nic do kabelky na den, ale na nočním stolku vypadá pěkně ;) Tradiční roztomilá včelka na etiketě a „tematická“ kráva na víčku jsou jen třešinka na dortu.

Foto: BURT’S BEES Almond & Milk Hand cream - konzistence 

Konzistence – hutné máslo světle smetanové barvy, trochu mi to připomíná na první dotek Balea kakaové tělové máslo, ale BB teplotou těla rychleji taje a krásně se roztírá. Je to poměrně mastnější záležitost, ale zase do vysušené kůže se mi to vstřebává vcelku dobře. Není to teda takový ten „kancelářský krém“, kdy hned můžete ťapkat po papírech, ale nic co by mi na kůži sedělo 5 hodin jak žaba na prameni.

Ideální pro mazání na noc a taky na suchá místa jako lokty, holeně, nebo suchá kůže kolem nehtu.

Foto: BURT’S BEES Almond & Milk Hand cream - všechny ty super piktogramy z obalu, vč. 100% naturel ;)

Složení – hlavní ingredience olej ze sladkých mandlí, následuje voda, včelí vosk, šťáva z Aloe, kaolín, parfém, výtažek z grapefruitu, netučné sušené mléko a na konci seznamu se tísní glycerín a sójový olej, za ním následují už jen složky, které pomáhají přirozené konzervaci a stálosti produktu - kyselina stearová, která zahustí, zvláční a stabilizuje emulze, pak glukóza, boritan sodný, chlorid sodný, benzoan sodný. Poslední je zmíněný linalool, což je přírodní voňavý alkohol vyskytující se v rostlinách.

Foto: BURT’S BEES Almond & Milk Hand cream - pokus o fotku složení aneb Ingredients ;) Ty kulaté věci se fotí tak blbě.... :)

Co se spotřeby týče, tak 12 měsíců od otevření, balení má 57g a stačí ho díky výživné konzistenci vcelku málo. Takže za mě spokojenost.

Pokud máte rády vůni marcipánu (např. jako Almond mýdlo od Dr.Bronner's ), hutné a výživné krémy, přírodní složení, nebo jen hledáte pěknou věcičku na noční stoleček, kterou si večer ošetříte ruce, může být tento roztomilý brouček od Burt’s Bees možnost.

Já si ho teď docela užívám, protože z koupání a slunce mám kůži dost vysušenou a na to je on moc dobrý.

Co vy a Burt’s Bees – máte u nich oblíbence, nebo zkoušely jste tento krém? Případně jaký máte na ruce rády? Sem s tipy ;)

Děkuji za všechny milé komentáře, vždy potěší ;)

Vaše Iwi

 

Komentáře

Tak ten jsem si koupila teď v srpnu v malé verzi. Zprvu nadšení. Vůně, konzistence, jak se to vsakuje...to vše super. Bohužel nesplnil základní věc, a to zachránit mě před ekzémem nebo vysušením :-( Mazala jsem ho na noc a krémy, které to dovedou, mám. Takže to jde a BB to nezvládl. Je mi to docela líto, protože jinak je fakt na poňuňání. Možná ho ale ještě stejně koupím jen tak na mazání přes den, vsakoval se docela rychle.

Škoda, že Ti nakonec nesedl, ale taky bych ho nehodnotila jako nějaký skutečně hojivý, resp. takto - lehké vysušení a udržení případně dobré formy u mě zvládá třeba létě - léčení poničené kůže ne. Tam naopak byl i ten problém v zimě. Nejsem ale atopik, vysušením se možná někdy k tomu blížím, ale poničením kůže a její odolností jsem asi nejblíže podle MUDr. spáleninám... 

Udělala jsi určitě dobře, žes šla do menšího balení, protože u tohoto krému si myslím, že pokud má člověk "nestandardní" kůži, tak je to určitě lepší první ho otestovat i kvůli reakcím....