Srovnání – oční stíny L'oreal Color Infaillible verzus nová verze stínů L'oreal z kolekce Color Riche + probíhající výprodej

Malá technická: vše zakoupeno v drogérii Rossmann v ČR

Foto: Stará kolekce Color Infaillible a uprostřed nový mono stín z kolekce Color Riche

L'oreal Color Infaillible oční stíny

Tyhle stíny jsem si koupila už v roce 2012 a jednoznačně to byly moje top stíny z drogérky. Z fleku bych těmhle miláčkům udělila titul za nejzajímavější odstín z drogérie (015 flashback silver), hned po všech taupe odstínech je to můj král sbírky monostínů, další titul je za nejpovedenější růžovou (036 Naughty Strawberry) což se nedaří ani dražším značkám udělat hezký růžový oční stín, který lichotí a do třetice titul za krásnou studenou zlatou (002 hourglass beige), což je taky problém, většinou je vše teplé, žluté…a pro mě absolutně nevhodné. Tohle se dá použít i jako rozjasňovač, když na to příjde a máte lehkou ruku... A bylo to i přijatelnou alternativou k Chanel illusion d'ombre v odstínu Convoitise, což je jemný zlatý, studený, třpytivý mono stín, který stojí podstatně víc než drogérkové mono, které se dalo koupit za 169Kč.

 

Foto: Stará kolekce Color Infaillible a uprostřed nový mono stín z kolekce Color Riche, s vrchními víčky, kde jsou pospány odstíny

No a nyní jsou tyhle stíny ve výprodeji za ještě příjemnější cenu, takže určitě mrkněte v drogérkách do slevových stojanů.

Stíny samotné mají zvláštní konzistenci, jsou jakoby sametové, nejsou úplně suché, i když je to takový slisovaný prášek, jsou trošku jakoby mastné. Díky této příjemné konzistenci skvěle přilnou na oční víčko, mají slušnou výdrž a dobrou pigmentaci.

 

Foto: Stará kolekce Color Infaillible - rozdělané balení včetně "pokliček"

Můžete nanášet i prstem, čímž asi dosáhnete maximálního výkonu, ale jde to i štětcem. Nebo kombinací, na víčko prstem a pak jen rozblendit okraje. Můžete použít jednu barvu na celé víčko, doplnit případně linkou, nebo kombinovat s dalšími stíny. Vše je povoleno, vše je super.

 

Foto: Stará kolekce Color Infaillible  - náhledy jednotlivých odstnů

Balení je ideální na cesty, ráno když budete spěchat, možná šroubování a následné odklopení „pokličky“, kterou je prášek stlačený, vás bude kapku zlobit, ale časovou ztrátu doženete snadnou aplikací a skvělou pigmentací díky jedinému pohybu prstem. Takže za mě jako dobré. Navíc většinou oční stíny jsou choulostivé na převoz a tyhle jediné fakt přežily všechno bez úhony…

 

Foto: Chanel Illusion D' Ombre č. 90 Convoitise a Loreal Color Infaillible v odstínu č. 002 Hourglass Beige

 

 

Foto: Chanel Illusion D' Ombre č. 90 Convoitise a Loreal Color Infaillible v odstínu č. 002 Hourglass Beige - textury samotných prodktů

 

Foto: Chanel Illusion D' Ombre č. 90 Convoitise a Loreal Color Infaillible v odstínu č. 002 Hourglass Beige - swatches (Chanel vlevo blíže k zápěstí.) Tady je vidět, že Loreal je i dokonce studenější a víc výrazný, Chanel dodává jen takový lehký třpyt.

 

No, ale jak to tak bývá, dobré produkty, které za něco stojí, vždycky výrobci dřív nebo později stáhnou z prodeje…. že ;)

L'oreal si ale pro nás nachystal okamžitou náhradu, takže na malý okamžik se tyhle dvě verze monostínů spolu potkají v drogériích.

 

Novinkou jsou samozřejmě L'oreal z kolekce Color Riche

Odstíny se mi líbí moc, i když je škoda, že už tradičně v ČR neseženete celou kolekci. Trochu zklamání je to ale v tom, že jsou to takové ty klasické hnědé a béžové stíny. Od světlounkých pro projasnění, až po tmavou hořkou čokoládu.

 

Foto: monostín Loreal Color Riche, odstín č. 502 Quartz Fumé

U starých stínu Color Infaillible se mi líbila právě ta barevná škála, i když jste i tam našly hnědou, tak mě prostě povedenými odstíny nalákaly i na něco jiného…. Nového….

Hnědých, béžových a taupe odstínů mám doma plno, ano používám je nejčastěji a stále hledám ten dokonalý, ale i tak mě mrzí, že ostatní veselé barvičky z regálů zmizely.

A jsem tedy u jádra toho, proč mám z nové řady jen jeden nový mono stín. Jednoduše proto, že když jsem zkoumala další, tak se mi jen při pohledu na odstíny vybavovaly už zakoupené monostíny či paletky od jiných značek.

Uzavřela jsem to s tím, že si další nákup ještě promyslím, až vyzkouším, jak jsem spokojená s novou verzí, konzistencí, pigmentací. A protože trpím syndromem „jedné věci v košíku“, tak dalším zakoupeným produktem bylo Lipcolor Butter od Astor v odstínu 012 Unguilty Pleasure, což skvěle zapadá do mých momentálních top odstínů věciček na rty. A vy se můžete tak brzo těšit na šmírovací článek o aktuálně oblíbených mazatákách, patlátkách na rty. (edit. článek o produktech na rty ZDE.)

Ale zpět k novým stínům….

Foto: monostín Loreal Color Riche, odstín č. 502 Quartz Fumé - textura

Balení je podobné, jako mají jejich paletky quatro, za mě jako zatím nejpraktičtější řešení, co se týče rychlosti otevření. Líbí se mi, na drogérkový monostín to je pěkné, jednoduché. I funkční. Asi to nebude tak nezničitelné jako původní balení monostínů, ale za mě dobré.

Odstín se mi taky líbí moc. S bází (aktuálně používám stále od Urban Decay) mi vydrží v slušném stavu tak 6-8 hodin, pak trochu začíná mizet. Pigmentace ale není tak intenzivní jako u starých stínů. Všimla jsem si, že když nanáším prstem, je skvělá, když ale vezmu jakýkoliv štětec, tak prostě intenzita je o poznání slabší a nejde dohnat ani vrstvením. Navíc tyhle stíny nejsou primárně zamyšleny k nanášení prstem jako tomu bylo u starých stínů. Je to dáno odlišnou konzistencí a tak. Shrnula bych to asi takto - pigmentace je na drogérku opravdu slušná, ale není to žádné wauuu… a když k tomu přidám výdrž, která je slabší v porovnání se starými.... 

Foto: monostín Loreal Color Riche, odstín č. 502 Quartz Fumé - zadní strana s označením odstínu

Hodně mi taky nové mono stíny připomínají právě zmíněné paletky Quatro, přičemž mi třeba paletka hnědých stínů přijde jako absolutní top paletka z drogérie, která je snad srovnatelná i s high-endem – využiju všechny odstíny, je krásně sladěná, člověk se nalíčí na den i na večer. Je malá, skladná a za tu cenu je super. Její stíny se mi zdají i intenzivnější, pigmentovanější a s lepší výdrží. A i cena za 4 fajn stíny je v tu chvíli přijatelná, navíc bývají často v akci.

Foto: Swatches - monostín Loreal Color Riche, odstín č. 502 Quartz Fumé a monostín Loreal Infaillible č. 015 Flashback Silver (bez blesku na denním světle)

Foto: Swatches - monostín Loreal Color Riche, odstín č. 502 Quartz Fumé a monostín Loreal Infaillible č. 015 Flashback Silver (s bleskem na denním světle)

Foto: Swatches - monostín Loreal Color Riche, odstín č. 502 Quartz Fumé a monostín Loreal Infaillible č. 015 Flashback Silver (s bleskem na přímém denním světle) - zdá se mi, že s bleskem víc vyniknou odstíny a odlesky a je to věrnější...

 

 

Naproti tomu nové monostíny se mi zdají prostě drahé. Za prvé je nemám šanci asi spotřebovat, za další výkon není tak dobrý. Není špatný, ale není oslnivý a je slabší než u paletky.

Takže moudro dne na konec – pokud nemáte ještě starou verzi tedy Color Infaillible, prohlédněte si slevové stojany v drogérce, neb myslím, že stojí za pozornost. U nových doporučuju počkat případně na akci a koupit třeba jeden na zkoušku a jen v případě, že budete spolu kámoši a budete patřit mezi ty šťasné, kterým bude stín vyhovovat, tak přikoupit nějaké další. Barvy jsou zase jako krásné a nositelné. Za plnou cenu ale zrovna říkám, že jsou pro mě dost drahé.

Tak jako jsem byla ze starých mono stínů nadšená, tak k novým je můj vztah v tuto chvíli prozatím trochu vlažnější.... A když zvážím, že svým způsobem nové stíny nahrazují mizející Color Infaillible, tak to tedy za mě není rozhodně změna k lepšímu.... Skvělé stíny budou nahrazeny lepším průměrem.

Poslední věc k novým Color Riche – nevím, jak budou vhodné na převoz, asi si už nebudu moct dovolit takhle „házet s taškou“, neb tlakem by asi lisovaný prášek bez zajišťující „pokličky“ praskl, ostatně jako většina běžných monostínů.

No, takže tak ... dneska zkrátka žádné velké och a ach.... ale docela velké fňuk nad ztrátou fajn produktu ;) 

Co vy a stíny od L'oreal? Máte nějaké, jak jste spokojené? Lákají vás si nějaké pořídit? Povídejte, přehánějte :)

Vaše Iwi

PS: Na některých fotkách jsou stíny trochu uprášené, sice jsem je čistila před focením, ale jelikož jsem kvůli světlu nakonec "dokumentovala" vše venku a pofukoval vítr, tak to není prostě vše jako nové. Počasí si se mnou zkrátka hraje ;) Musím říct, že tohle je opravdu něco na mou trpělivost ;)

Děkuju za všechny komentáře, dělají mi velkou radost ;)