Oblíbenci březen 2015

Malá technická: pěna Caudalie zakoupeno na parfums.cz, Dr. Feelgood zakoupeno v Sephora ČR, Alterna sprej zakoupeno na pro-vlasy.cz, Clarins balzám zakoupeno v Douglas ČR, micelární voda Caudalie zakoupeno na parfums.cz, Chanel Le Jour zakoupeno v Marionnaud ČR, Kérastase Ultime olej zakoupeno na pro-vlasy.cz

 

Březen byl náročný, kdo sledujete můj druhý blog Mazaný králíček (odkaz na blog ZDE) a jeho FB stránky (odkaz na stránky ZDE), tak možná víte, že březen byl náročný po všech stránkách.

V takovém období obzvlášť dávám přednost hlavně příjemné, funkční a kvalitní péči. Když je dobrá péče, není ani potřeba tolik make-upu. Ale přiznávám, že jsem ani neměla zrovna náladu na veselé barvy a složité líčení.

 

Čistící pěna Caudalie

Tohle je jaro v lahvičce, tak jemné, tak něžné k pleti. Voní mi moc hezky, je to jako čerstvě posekaná louka, kdy se míchá vůně trávy s lučním kvítím. A je to svěží, jako by na té trávě byla rosa.

Prostě mě to probere po ránu a večer navodí hezkou náladu. Není v tom buzení tak důrazná jako třeba citrusové vůně a já jsem za to teď moc ráda. Připomíná mi, že je venku jaro, když už nemám tolik času, abych si ho naplno užila.

Čistí, nevysušuje, jsme větší kamarádi, než třeba s Loccitane Slaměnkovou pěnou. Slaměnka není špatná, ale Caudalie miluju od prvního okamžiku. Stačí jedno pumpnutí. Odlíčí jemnější make-up, ale silnější líčení mi prostě nestáhne žádný takový mokrý odličovač dobře, ani tato pěna. Nezlobím se na ni, já ji používám jen jako jeden z kroků i tak. Jinak je hutná, drží tvar, nerozteče se vám hned, jako to umí jiné pěny. Zkrátka miláček.

 

Dr. Feelgood Benefit zmatňující balzám

Takže zástupcem za make-up v březnu je tento frajer, který vlastně žádným líčením není. Používala jsem ho samotný. Pleť vyhladí, zmatní, jde to rychle a to mi stačí. Moje tvář je aktuálně naprosto bílá, už mi nesedí žádný make-up, takže přemýšlím, že si tak můžu maximálně nastrouhat bílou křídu – ta by mi teď snad odstínem jediná seděla.

Víc o balzámu v samostatném článku, který tu byl nedávno. Odkaz na článek ZDE.

 

Foto: Benefit Dr. Feelgood

Alterna caviárový sprej pro definici účesu

Věc, která jednoduše definuje účes. Je to něco jako suchý šampón, ale není to na odmašťování vlasů. Vlasům dodá objem, trochu jakoby „zhrubnou“, což je u jemných vlasů super, protože konečně nikde nic nelítá, neelektrizuje, ale přitom vlas nezatíží. Nedělá na vlasech bílý povlak. A krásně citrusově voní. Je to rychlé a efektivní. Vlasy jakoby natuží, ale není to taková ta „tvrdost“ laku na vlasy, vše zůstane pohyblivé, příjemné, ale i přesto to drží neuvěřitelně dlouho tvar. Ideální společník pro plně vytížené holky/ženy.

 

Foto: Alterna sprej

Clarins Instant Light Balm Perfector v odstínu č. 05 red

Tohle je miláček jara, psala jsem tady už o něm vícekrát a ještě vás článek o aktuálních produktech na rty čeká (až dojdu na to, jak vyřešit chyby v synchronizaci fotek – neuvěřitelné, nově se mi sesynchronizovalo víc nez 12tis fotek a těch 6 swatches, kvůli kterým to dělám, se nenahrajou – nekleplo by vás?)

Tento balzám lehce zbaví rty do červena, k mému černému oblečení a bledé pleti, tmavým vlasům, což je můj aktuální "zomíkovský styl", je to fajn věc, která mě vrací trochu „mezi živé“. Voní – krásně. Krémovo-vanilková, příjemná vůně. Nepůsobí ale lacině, jak to sladké vůně umí. Luxusní balení, které je funkční. 

 

Foto: Clarins balzám na rty

Micelární voda Caudalie

Micelární vodou možná dneska už nikoho neoslním, když se to všude hemží micelárními oleji a gely. Ale tahle micelárka vážně stojí za pozornost. Za mě je to nejlepší micelární voda, co jsem kdy zkusila a že jich mám vyzkoušeno od těch levných až po high-end za ty roky opravdu hodně.

Funguje opravdu dobře – odlíčím s ní i oči, přitom je k pleti jemná, příjemná. Nemá v sobě takový ten chemický ocásek, který u jiných micelárek cítím. Které mi v lepším případě dráždí nos, v horším i pleť. U téhle prostě poznám, že to není nějaká obyčejná micka. Mám z ní skvělý pocit a super výsledky. Klidně bych si ji koupila znovu. Opravdu mě nadchla a to už jsem u micelární vody ani nečekala.

 

Foto: Caudalie micelární voda

Chanel La Jour – denní sérum

V březnu jsem ho i dopotřebovala. V klidu vám vydrží i několik měsíců a výsledky člověk opravdu pociťuje. Je to o kyselinách, já s nimi musím opatrně, ale tohle sérum bylo báječné. Reálně zvažuju, že koupím alespoň set menších balení těchto tří sér (denní, noční, víkend).

Pochvalný článek s recenzí jsem psala ZDE. V březnu se mi hrozně vysušovala pleť, kromě toho, že jsem musela opravdu každý druhý den používat peeling na obličej i na tělo, jinak jsem se doslova drobila jako sušenka, tak na obličej mi super fungoval i Chanel La Jour. Vím, že na stavu pleti nenesla vinu žádná kosmetika, ale jen nedostatek spánku, stres a celková únava. U mě to tak prostě funguje, že kůže reaguje i na takové věci. Kosmetika mi naopak pomáhá se s tím vyrovnat a někdy opravdu šikovně třeba jako Chanel. 

Mj. trochu se mi dělaly i takové jakoby suché potníčky za ušima. Vypadá to jako vyrážka, nevím přesně důvod vzniku, ale prostě tam jsou a La Jour Chanel na ně zabírá, stačí jednou natřít a zase mám chvíli pokoj.

 

Foto: Kérastase Ultime olej na vlasy

Kérastase ultime -  olej na vlasy

Tenhle olej jsem začala používat už před lety, hned jak bylo možné si ho někde koupit. Byl to miláček, pak se mi ale zdálo, že olejů je tolik a není dobré se fixovat na jeden produkt a tak přišlo období zkoušení. Teď se ale s láskou vracím do náruče mého miláčka od Kérastase.

Voní, nejlíp jak může. Což není pravidlo u olejů. Má fajn složení, které mi vlasy dlouhodobě regeneruje, vyživuje, vidím zkrátka zlepšení a zároveň mi vlasy nezatíží. Jejich vzhled posunu o stupínek výš. Jdou i lépe upravit, nedělají se mi tak dredy, jednoduše super produkt.

Tohle byly produkty, které mi pomohly náročný měsíc přežít ;)

Co jste si oblíbily v březnu vy?

Vaše Iwi

PS: Fotku pěny od Caudalie doplním, hned jak se dostanu nějak k fotkám :) Resp. jak dostanu nové fotky do PC.