Manufaktura toaletní voda Meruňka aneb vůně přírody, které mě baví (druhá část)

Malá technická: Manufaktura toaletní voda Meruňka zakoupena v kamenné prodejně značky Manufaktura, Meruňkový sprchový gel zakoupen v prodejně Manufaktura, Love2Mix Organics meruňkový tělový gel zakoupen na e-shopu hairbeauty.cz

 

Foto: všechny tři vůně, o kterých píšu v tomto miniseriálu vůně přírody 

Minule jsme si povídaly o hřejivé, sladké Nuxe (pokud jste nečetly, tak odkaz na článek ZDE). Dneska si dáme pro změnu něco lehčího, co je na jarní dny jako dělané, ale já si užívala ten doping energie i v zimě, takže u mě opět celoročně používaná vůně.

Toaletní vodu Meruňka jsem chodila do prodejny obhlížet (tedy zkoušet) nějaký čas, než jsem si ji za odměnu po jednom náročném dnu koupila. A moje nadšení z nákupu trvá. (O nákupu jsem se už zmiňovala v zimě na FB stránkách blogu, odkaz na FB stránky blogu ZDE).

 

Foto: Manufaktura Meruňka toaletní voda - flakón

Vůni meruněk mám ráda a po citrusech je to druhá nejoblíbenější vůně, která mi poslední měsíce dodávala energii a zlepšovala mi náladu.

 

Foto: tělový gel Meruňka a hruška Love 2 mix Organic

Jestli máte taky rády meruňky, tak vám určitě můžu doporučit i meruňkový sprchový gel od Manufakury a pak taky tělový gel pro hydrataci pokožky od firmy Love 2mix Organic. Oba produkty nádherně voní a osobně mi vyhovovaly po všech stránkách.

 

Foto: zleva sprchový gel Meduňka, uprostřed toaletní voda Meruňka v krabičce, sprchový gel Meruňka - vše zakoupeno od Manufaktura

Ale teď už k toaletní vodě Meruňka.

Flakón je skleněný, obsah 100 ml, čiré sklo, s jemným logem Manufaktury, rozprašovač klasický, funguje skvěle. Je to čisté, minimalistické a líbí se mi to. Já mám obecně radši minimalismus, než okázalou opulenci, která často působí napůl těžkopádně, napůl jako kýč.

Samotná vůně ale tak minimalistická určitě není. Je svěží, sladká, ale není těžká. Manufaktura na svých stránkách (ZDE) uvádí, že je jiskrná, což myslím, je fakt přesné.

 

Ke složení…

Hlava: citrusy. Kraluje jim červený grepfruit. Svěžího začátku si užijete výrazněji a o poznání déle než třeba u Nuxe, kde po citrusech musíte pátrat a než je zachytíte, jsou pryč, převálcované bílými květy. Tady se vám to nestane, citrusy s jistotou zachytíte. Ale i tak, stále je to jen hlava – tedy tóny jen na první ovonění, nic co by nás provázelo příštích pár hodin.

Srdce: Meruňka na sladkém základu. Představte si svěžest meruňky, která je jen kousek od jiskřivých citrusů, doplňte ji sladkým jasmínem, omamnou lilií a kouzelnou orchideí. Vznikne něco velice příjemného, je to sladké, je to svěží a drží se to dost dlouho. Tahle vůně na rozdíl od Nuxe parfému, o kterém jsme si tu povídaly minule, nikam neutíká. Fáze nejsou v řádu sekund, maximálně minut. Střední část, tedy tóny srdce si užijete rozhodně déle, než přijde fáze poslední.

Základ: sladký, zemitý aneb ambra, mošus a santalové dřevo. Líbí se mi, jak na konci dne vůně splyne s mojí kůží, ponechá si něco ze své sladkosti, malou jiskřičku svěžího nádechu, ale jinak je to takové víc zemité, jak už jsem psala. Není to ale ani těžké, ani přeslazené, ani ostré. (Já vím, blíží se to popisu Chytré Horákyně a tak vám asi nezbude nic jiného, než si ji stejně časem jít otestovat na vlastní nos ;)

Tahle vůně mě osobně opravdu baví, líbí se mi její pozvolný vývoj. Líbí se mi ve všech fázích (což u mnoha vůní říct nemůžu), líbí se mi, že navzdory tomu, že je lehká, tak je vcelku dobře cítit během dne. Že těší i okolí, nedrží se tak u těla jako Nuxe (ale ostatně držení se u těla nemá ve zvyku jen Nuxe parfém, ale spousta další a vcelku i mnohem dražších vůní). Takže všechna čest Meruňce, že se nebojí vydat do světa ;)

 

A musím vám říct jednu podstatnou věc – tahle vůně je bezesporu jedna z nejvíc chválených vůní, co nosím. Lidé se často snaží uhodnout, co je zač. Chanel? Dior? Sladké, ale ne moc, svěží, ale ne ostré…. Co to jenom je? Česká Manufaktura Meruňka! Navíc toaletní voda! Vzhledem k výdrži a intenzitě vůně je to víc než milé překvapení ;)

Já osobně ji nosím opravdu moc ráda, beru si ji hlavně v dny, kdy jsem unavená, ve stresu, nemám moc energie, protože vím, že si stačí přivonět k zápěstí a hned je ten den lepší. Taky si ji beru v ty dny, kdy se nemůžu nějak rozhodnout, co by… Znáte to, když vstanete levou nohou (u nás se říká „hore zadkem“) a od prvního otevření oka je to všechno takové na nic. Meruňka je ale moje kámoška do nepohody, snese i moje protivné nálady a co víc – během dne mi často náladu i vylepší.

Pokud tedy máte rádi lehčí vůně, které jsou příjemné i okolí, doporučuju se po ní mrknout, zkusit si z testeru v prodejně, jak si bude rozumět s vaší kůží. Nemůžu než se opět opakovat, že vůně jsou neskutečně individuální záležitost.

Taky moje kůže není moc kamarád s těžkými složitými vůněmi, a protože pracuju už několik let s lidmi, můžu vám říct, že tyhle zvláštní vůně si může dovolit na den bez nepříjemného krčení nosu okolí jen málokdo.

Proto mě těší, že jsem Meruňku objevila, protože s ní jsou dny jednoduše po všech stránkách veselejší ;)

Co vy a Manufaktura? Případně tato vůně Meruňka?

Děkuji všem za milé komentáře, vždycky mě potěší.

Vaše Iwi