Oblíbenci květen 2015

Malá technická: Lancome paletky očních stínů zakoupeny v e-shopu El-nino a parfumérii Douglas, Dermacol Wet&Dry pudr/pudrový make-up zakoupen v drogérii DM v ČR, Esteé Lauder Idealist zakoupen opakovaně v parfumérii Douglas a na e-shopu krasa.cz, Biotherm noční péče zakoupená v lékárně ve Francii (lze zakoupit i v ČR), rtěnka Chanel Cécilie zakoupena v parfumérii Douglas ČR, Sisley obě rtěnky zakoupeny v Marionnauld ČR

Dneska konečně takové malé ohlédnutí za květnem ;) Jelikož se mi už podařilo dát na blog samostatné recenze všeho, o čem jsem se aktuálně chtěla víc rozepsat, tak je čas na malé shrnutí. Už to tedy vezmeme jen tak stručně. (No, stručně… však mě znáte… ;)

Každopádně musím říct, že to byl zvláštní měsíc… ;)

Takže – mimo jiné zážitky, překvapení, kotrmelce a změny tohoto měsíce jsem na začátku května byla na barevné typologii, komu případně unikl článek, tak odkaz ZDE. A tak jsem se v následujících dnech/týdnech snažila (stále snažím) něco z toho přenést do denního líčení (a taky do organizace šatníku).

A než se rozhodnu, jaké si případně koupím nějaké vhodné monostíny (od které značky), tak jsem si našla zástupce doma v kosmetickém šuplíku….

Takže:

Paletky očních stínů Lancome

Psala jsem o nich i samostatný článek, odkaz ZDE, takže jen v rychlosti. Líbí se mi jejich barevné variace, vyhovují mi na takové to jemné denní líčení – to hlavně.

Foto: Paletky očních stínů Lancome 

 

Foto: Paletky očních stínů Lancome - swatches, paletka Baby Nu

Jsou kompaktní a praktické. Konzistence je moc příjemná, prašnost minimální, pigmentace je slušná i u světlých stínů. Není ale extrémní, na druhou stranu jdou dobře vrstvit. Výdrž kolem 8 hodin s bází. Vydrží rozhodně déle než Sleek, ale méně než Urban Decay. Žádné protivné vulgární třpytky, neslévají se do vrásek, zkrátka sofistikované paletky pro jemné líčení.

 

Dermacol Wet&Dry – pudr a pudrový make-up v jednom

Fakt jsem si ho zamilovala – což už asi víte. Odkaz na samostatný podrobný článek ZDE.

Je vážně škoda, že přišel do drogérií v takové tichosti a následně ho naprosto přehlušil boom Rimmel a Astor pudrových MU/pudrů.

Komu se nechce číst, tak jen v rychlosti - můžete použít i na mokro pro vyšší krytí, samostatně na sucho jako pudrový MU, nebo jako pudr na váš oblíbený make-up. Já ho používám buď samostatně na sucho, nebo jako pudr na make-up.

Foto: Nákupy - Talika sérum na řasy, Batiste suchý šampón a hlavně Dermacol pudrový make-up/pudr

Foto: Dermacol pudrový make-up/pudr a The Balm transparentní pudr (co není zase tak transparentní ;)

Je světlý, odstín mi sedí skvěle. Je jemně namletý, matuje dlouhodobě, nevysušuje, nedělá vrstvu, hezky splyne s pletí a případným podkladem. Jemně krémově slabě voní. Pudřenku se mi zatím nezdařilo za celé měsíce zničit, což mluví za vše o její překvapivé odolnosti. Uvnitř máte zrcátko, což je praktické.  

U mě strčil do kapsy i oblíbený pudr od Clinique a rozhodně si zaslouží tady být.

Foto: Estee Lauder Idealist Pore Minimizing Skin Refinisher

Estee Lauder Idealist Pore Minimizing Skin Refinisher (sérum)

K tomuto můžu asi říct jediné – stará láska nerezaví. Opět psala jsem samostatný článek, kde jsem to kapku víc rozvedla, odkaz ZDE.

Komu se nechce číst dlouhá recenze, tak jen v rychlosti – zdánlivě dělá to co báze, ale u mě funguje líp. Dělá pleť sametovou, nikoliv klouzavou jako báze. Vyhladí povrch a lehce zmatní, ale nevysuší, stáhne póry, které pak je snadnější udržet čisté. Jistě, dělá to za pomocí silikonů – stejně jako i levnější báze, ale neucpává mi póry (na rozdíl od bází) a můžu ho v klidu použít právě i v teplých dnech. Navíc pleť projasní.

Foto: Estee Lauder Idealist Pore Minimizing Skin Refinisher - konzistence produktu

Používala jsem EL několik let, sloužil mi dlouhodobě dobře a slouží mi dobře i teď, když jsem ho znovu povolala do služby na moji lehce podivočenou pleť.

 

Foto: Biotherm Aquasource Nuit  high density hydrating jelly

Biotherm Aquasource Nuit  high density hydrating jelly (noční péče)

Opět samostatná recenze je na blogu, odkaz ZDE.

Takže už jen takové shrnutí. V období (jako právě bylo i v květnu), kdy moje pleť hůř v důsledku některých faktorů hůř vstřebává jakékoliv mazání, je potřeba mazat něčím, co je lehké a udrží přijatelný stav kůže.

Tenhle gel to zvládá. Má skutečně lehkou gelovou konzistenci, nelepí, dobře a rychle se vstřebává, neucpává mi póry, je zaměřený na hydrataci, svěže voní, je to taková ta mořská vůně, má hezké a praktické balení.

Foto: Biotherm Aquasource Nuit  high density hydrating jelly - konzistence produktu

Na druhou stranu, jak jsem zmínila i v samostatném článku o něm, je složen primárně z levnějších ingrediencí a kromě „vody s planktonem“, která je ve složení jednoduše „voda“, vás žádné výsledky 20ti letého výzkumu a nějaké zázračné molekuly a jiné bonusové složky nečekají a tedy ani na pleti to nevytvoří nějaký extrémní „wauuu-efekt“, jestli mi rozumíte….

Ovšem cena zase tak nízká není a jen za roztomilé balení a šikovný marketing je to kapku dost…

Víc jsem to už rozepsala ve zmíněném samostatném článku.

 

Poslední z oblíbenců.......

Rtěnky – Chanel, Sisley - Chanel Cécilie č. 432 a Sisley Hydrating long lasting lipstick -  odstín L12 a odstín L34

Foto: Chanel rtěnka  Cécilie 

Foto: Chanel rtěnka  Cécilie, swatch

Taky se zde už objevily v jiných článcích. Chanel třeba ZDE a Sisley jsem zmiňovala např. na konci tohoto článku, odkaz ZDE.

Foto: Sisley Hydrating long lasting lipstick -  odstín L12  - balení

Foto: Sisley Hydrating long lasting lipstick -  odstín L12 a odstín L34

Pořád mě baví, pořád je používám a pořád jsem z nich nadšená.

Chanel Cécilie č. 432 je krásná nude barva s podtónem do růžova. Barva i konzistence mi vyhovují moc. A používám ji určitě daleko častěji než YSL nude - barevný rtěnkový balzám, s kterým jsem udělala malé srovnání ve zmíněném článku.

U Chanel jsem dřív mívala problém si vybrat barvu a taky jejich starší rtěnky vysušovaly opravdu hodně, tyhle rtěnky se ale vážně povedly – velké množství krásných barev, do studena, do tepla, do neutrálních tónů. Fajn výdrž, příjemné při nošení. Co víc si přát? Snad jen lepší cenu – za tuhle krásku si člověk připlatí, njn „zkřížená céčka“… co čekat, že?

Sisley. Kdybych tyhle rtěnky přirovnala k botám, tak to jsou krásné luxusní střevíčky pro Popelku, které když si obujete, tak máte pocit, že máte nožky v těch nejjemnějších heboučkých papučkách.

Foto: Sisley Hydrating long lasting lipstick -  odstín L12 

Foto: Sisley Hydrating long lasting lipstick -  swatches -  vlevo odstín L34 a odstín L12 vpravo

Obě krásné, příjemné jako balzám, luxusní balení, jsou vcelku dost parfémované – vůně je taková krémovo-vanilková, ale osobně mi nevadí, naopak mám ji ráda. Tyhle rtěnky jsou pro mě neskutečně komfortní záležitost. Není takový každý odstín od této značky – některé můžou i vysušovat, ale tyhle dva jsou moji miláčci.

Takže to je asi tak všechno ;) Samozřejmě, že jako správný kosmetický maniak jsem používala i (mnohé) další produkty a hodně z nich bylo moc povedených (a určitě se tady i objeví v dalších článcích), ale tyhle zmíněné byly zkrátka pro květen vždy něčím zásadní a tak květen patří jim ;)

Co bavilo v květnu vás? Případně co vás baví teď ?

Děkuji za všechny milé komentáře, dělají mi pokaždé moc velkou radost ;)

Vaše Iwi