TOP kosmetika 2014 – nejlepší pleťový gel

Nejlepší gel krém – ElishaCoy Super Hyalurone Cream

Malá technická na úvod: zakoupeno na ebay.com, přesného prodejce už nevím bohužel

Krém, tedy spíš gel alias sperma jednorožce, jak ho kdysi nazvala originální Terka z blogu baldandpale.blogspot.cz.

Toto přirovnání skvěle popisuje jeho konzistenci, je to světle růžová, rosolovitá hmota. Vonící, ale velmi neobvykle. Nemůžu říct, že by to smrdělo, je v tom opravdu spíš nějaký ten parfém, ale takový nezvyklý pro můj evropský nosík. Nic méně po namazání na obličej už vůni necítím, takže mě to nějak neobtěžuje.

 

 

Balení je roztomilé a hezké, jak je většinou zvykem u Asiatů, tohle ale není nějak příliš infantilní, malá skleněná čistě průhledná dózička s obsahem 40ml, uzavřená šroubovacím stříbrným víčkem. Dorazí vám v pěkné papírové krabičce už tradičně i se špachtličkou. To já ráda ;)

Teď něco málo ke zmíněnému Hyaluronu v názvu krému. Názory na Hyaluron, resp. kyselinu hyaluronovou se liší, někdo se na ni dívá jako na všemohoucí zázrak, objev století a nerozlišuje formy, způsob užití a nic dalšího, a někdo je zase skeptický k názoru, že přidáním KH do produktu se z něj stane okamžitě super výrobek.

Já se o kosmetiku a líčení jako obyčejná holka zajímám cca 20let (nejsem tak stará, jen jsem začínala brzo ;) . Za těch cca 20let tu prošlo mnoho látek, které se staly velkými hity, aby nakonec zažily absolutní pád, např. silikon. Ano, pamatuju si dobu, kdy byl i silikon v pleťové kosmetice propagován jako zázrak, přesně jako je tomu dnes s kyselinou hyaluronovou. Mezitím nás ještě potkalo období zázračného kolagenu a pár dalších „objevů“. Jednotné názory neexistují dodnes ani na glycerin. Všechno to jsou látky, které tak trochu "sedí na pleti a samotné nezmůžou skoro nic". Chci tím ale hlavně říct, že jako u všeho v životě – je potřeba to vzít selským rozumem a uvědomit si, že nic se nemá přehánět a taky že jedna vlaštovička jaro nedělá a pěkný výsledek je vždy týmovou prací více aspektů – ne pouze použitím jedné látka a následného přístupu, že na vše ostatní se v klidu už můžeme vykašlat, neb máme KH, nebo kolagen, nebo jiný „zázrak“.

Popíšu vám proto tady čistě svoje pocity a postřehy z uživatelského hlediska s ohledem na okolnosti a ne jako ódu na KH, bez níž byste nemohly dál žít.     

V létě 2014, kdy se moje pleť zbláznila už naprosto, póry mi ucpával jen pohled na jakoukoliv kosmetiku a já musela vysadit prakticky veškerou péči, šustivá vysušená kůže nenechala na sebe dlouho čekat. V kombinaci s ucpanými póry ze mě byla fakt princezna ;) Tenhle gelový frajer mě ale zachránil. Rozhodně z čistých gelů (opravdu nečekejte žádný krém) jeden z nejlepších, co jsem měla. Já si každé léto kupuju tak dva nějaké gely, emulze, zkrátka lehké mazání pro pleť v horku. Jeho kapku neotřelá vůně, ale příjemná konzistence, viditelné účinky a hlavně ta jistá nekonfliktnost, kterou projevil, neb mi póry na rozdíl od jiných produktů neucpával, ale naopak stahoval, ho řadí na seznam poslední záchrany.

Neobsahuje oleje, což asi sehrálo svoji roli.

Pleť tedy nijak neiritoval, postupně ji vyhladil, byla vypnutá, póry v klidu, barva sjednocená. Co víc si přát? Následně jsem otestovala, že si rozumí i s tekutými MU, které běžně používám, či s BB krémy. Na rozdíl od jiných gelů, které mají tendenci se „drobit“, tenhle nezlobí a můžete ho kombinovat i se séry.

Takže shrnula bych to asi tak, pleť rozhodně nějak vyloženě hloubkově nehydratuje sám o sobě bez pomoci, je potřeba dát pleti napít občas i z jiných zdrojů (pitný režim je samozřejmost, ale hydratační pleťová maska taky neurazí), přesto pleť chrání před absolutním vysušením, vysušování jako takové mi zastavil, takže zásluhu na zlepšení stavu hydratace pleti určitě má. Zdá se mi, že jakoby zamkne vodu v pleti, tu kterou tam dodáte třeba i jiným způsobem.

A kdyby ho na netu tak nezdražili (původně jsem platila na naše cca 230Kč), tak si ho asi pořídím na další léto znovu, takhle budu hledat dál. Ono se dá koupit i větší a výhodnější balení na e-bay (já měla 40ml), jenže na takové dlouhodobé závazky v podobě 60ml či 120ml jsem já prostě kosmeticky příliš promiskuitní ;)

PS: opět fotky dodám, ale kapku bojuju s podbarvením osvětlení, resp. úpravou fotek, díky za trpělivost ;)

Vaše Iwi