Oblíbená kosmetika z drogérky - TOP tvářenka Loreal Le Blush, odstín č. 165, díl č.3

Malá technická: zakoupeno v Rossmann ČR

Foto: tvářenka Loreal Le Blush, odstín č. 165

Edit, konečně jsem se dostala k dokončení dalšího dílu slibovaného seriálu o mojí oblíbené kosmetice z české drogérky, který je zároveň i malým srovnáním s high-endem. Cílem není najít dokonalý dupe dražšího produktu, ale spíš zmínit fajn levnější a dostupný produkt, který má některé podobné vlastnosti, pro které je milován high-endový kousek. Předchozí díly o make-upu Rimmel (srovnávní s Chanel Velvet make-upem) najdete ZDE a o krásně světlém concealeru Astor (srovnání se světlým NARS concealerem) najdete ZDE. A patří sem i zmínky o pudr/pudrovém make-upu Dermacol, který šlape na paty mému oblíbenému Clinique. Článek najdete o něm ZDE.

Foto: tvářenka Loreal Le Blush, odstín č. 165

A teď už k dnešnímu kousku....

Objektivně vzato - tahle tvářenka nemá jen samé plusy, ale protože je momentálně v akci, tak mě to trochu popostrčilo v dokončení článku, kdyby vás přesto zaujala ;)

Ona je totiž bez slevy i vcelku dost drahá, bez akce vyjde na cca 3 stovky, což je dost. S akcí jsem ji viděla teď za 199,- Kč. Na Loreal ale bývají akce vcelku často, takže pokud nestihnete tu aktuální, brzo jistě bude další.

Taky je poměrně malá, gramáž jsem nenašla, ale asi s obří tvářenkou od Alverde se to srovnávat nedá a když zvážím tu plnou cenu za drogérkový produkt, bude se zdát někomu nakonec částka přemrštěná. Viz fotka pro srovnání s novými monostíny, které mají podobný obal.

Foto: vlevo Loreal monostín Color Riche, odstín č. 502 Quartz Fumé a tvářenka Loreal Le Blush, odstín č. 165 

Osobně ale menší rozměr nepovažuju za mínus, nevím, zda se mi vůbec kdy podaří nějakou tvářenku spotřebovat do konce a to jich ani nemám tolik, takže mi nevadí, že je maličká. A zase neubývá nějak extra rychle.

Někomu se může taky zdát, že vcelku práší – každopádně chce to hodně lehkou ruku a jemný štětec. A i tak člověk prašnost zcela neeliminuje, to uznávám...

Foto: tvářenka Loreal Le Blush, odstín č. 165 dolní patro pudřenky - štěteček a pidimini zrcátko ;)

A balení, i když je malé a kompaktní, tak je zbytečně dvoupatrové. Miniaturní zrcátko v dolním patře a celkem drsný štětec moc nevyužiju, ale tak jako možná v případě krize…..třeba….. ale jako obešla bych se bez toho taky….však si rozumíme, že ty zbytečné plasty kolem, to má rád málokdo u kosmetiky ;)

Tak teď jsem na ni zdánlivě nenechala nit suchou… :D 

A přesto ji mám neskutečně ráda. Mimo jiné, se mi libí, že voní je to taková ta vůně ala Chanel produkty, sladká, trochu jako bonbónky Lipo. Taky je slušně pigmentovaná. Není to ale ani extrémně moc ani zoufale málo. Prostě ideální míra pigmentace – pro mě. A dá se bez problémů vrstvit, pokud má člověk tu potřebu.

Foto: tvářenka Loreal Le Blush, odstín č. 165, swatch - bohužel se mi nezdařilo zachytit plnou krásu, tak vás odkážu případně na testery v obchodě a vyzkoušení ;)

Ale co hlavně miluju? Ten odstín! Je to krásná šťavnatá růžová s maličkou kapkou broskvové, která je ale tak nenápadná, že tvářenka je stále dost neutrální. A neutrálnosti ji nezbavuje ani její zlatý třpyt. 

Obsahuje velice maličkaté a na drogérku neskutečně sofistikované zlaté třpytky, které se ale drží hezky v té růžové barvě, takže vytváří jen takový téměř lesk. Nejsou to zkrátka takové ty velké vulgární třpytky ala diskokoule. Taky nikam neopadávají, neputují po obličeji a vůbec tak nějak neotravují, jak to někdy třpytky umí.

jsem studený typ, ale díky neutrálnosti můžu tuhle tvářenku v klidu nosit. Možná se díky popisu nabízí v duchu tvářenka Orgasm od Nars. Musím ale říct, že já nejsem fanda této NARS legendy nakonec, třpytky u NARS jsou na můj vkus velké, žlutozlaté -  v teplejším tónu a na mojí pleti to zkrátka není ono. Pigmentace je u NARS silná, u tvářenky až zbytečná, protože, radši budu vrstvit – rozuměj - přejedu štětečkem případně pro večerní líčení či výraznější look 2x, než budu vypadat po jednom nanesení jako Marfuša, takže ne – NARS se mi líbí v krabičce, ale tam naše souznění nakonec i končí. Naproti tomu jsem mohla Loreal tvářenku nosit i v období mé absolutní bledosti.

Foto: sestava aktuálně oblíbených produktů z české drogérky pro rok 2015 ;)

Možná bych díky popisu uvažovala nad podobností s Becca Flowerchild, o které psala (a s NARS srovnávala) Trb z blogu denjekrasny.blogspot.cz (odkaz na její článek o tvářenkách ZDE). Ale potvrdit to nemůžu, Beccu jsem naživo ještě na rozdíl od NARS nezkoušela, ale je na mém dlouhém seznamu „to chcu“ ;)

Pokud hledáte nějakou pěknou barvu na léto (já si ji užívala už i na jaro), zkuste se podívat na tester Loreal tvářenek ;) Už pro ten kouzelný odstín ;)

Jinak výdrž na drogérku je u mě slušná, tak 4-6hod bez problémů, ale 12hodinovou šichtu samozřejmě nedá celou a žádá případné „doplnění“, ale zase tohle je asi obecně individuální i tím, jakou má člověk pleť a další aspekty kolem…

Tak to je asi tak vše o této krásce od Loreal a tak se jen tradičně zeptám ......

Co vy a tvářenky? Nosíte? A jaké barvy/odstíny nejradši? :)

Děkuji předem za všechny milé komentáře, dělají mi pokaždé velkou radost.

Vaše Iwi