Oblíbené odstíny rtěnek Essence

Malá technická: všechny rtěnky Essence zakoupeny v Rossmann drogérie ČR

Foto: zleva rtěnky Essence č. 09, 03, 12 - swatches (takhle vedle sebe víc vyniknou rozdíly odstínů a taky trochu matení od č. 03)

Možná už jste zaznamenaly, že se chystá zase obměna sortimentu Essence. Jestli ne, tak doporučuju třeba článek u Stáni z blogu Na vlastní kůži (odkaz na článek ZDE.)

Napadlo mě teda, že bych mohla zmínit, co mě ze sortimentu Essence baví.

Foto: zleva rtěnky Essence č. 09, 03, 12

Tyhle rtěnky určitě znáte.

Obal se mi líbí - jednoduchý černý mat v kombu s barevným kroužkem v odstínu rtěnky vypadá elegantně, na drogérku opravdu slušné.

Kapku mě mrzí, že barevný plastový kroužek mi na nejvíc nošeném odstínu praskl v kabelce – zkrátka únava materiálu. Ale jen v jednom místě, takže stále drží. Jinak ale nemám obalu co vytknout.

Konzistence rtěnek je spíš tužší, ale dobře se nanáší a vcelku dobře drží. Občas když ji mám celý den a třeba málo piju, má tendenci mi rty vysušovat, ale já s vysušováním bojuju obecně nejen na rtech a nejen u rtěnek, takže bych ji to nějak zvlášť nevyčítala… Na druhou stranu nečekejte extra krémovou konzistenci a super péči jako třeba u mých oblíbených Sisley, které jsem tu zmiňovala x-krát.

Foto: zleva rtěnky Essence č. 09, 03, 12

Jako plus Essence rtěnek beru, že nemají žádný silný obtěžující parfém a ani nemají žádnou nepříjemnou silnou chemickou vůni či podivný ocásek, který mi třeba u Velvet "buržousta" vadil nepřekonatelně.

Foto: Odstín Wear Berries! č. 09

Odstín Wear Berries! č. 09

Krásná studená světlá růžovofialová. Jestli máte rády od Gabrielly Salvete č. 01 Lilla Romantica, tak tohle je barva velmi podobná, jen trochu sytější a o fousek tmavší než GS. Samotná rtěnka má na rtech vcelku výdrž, akorát jídlo a pití u mě moc nedává, ale to asi skoro žádná.

Ideální na běžné nošení, k jemnému líčení, nebo naopak k výrazným očím.

Foto: Odstín Dare to wear č. 03

Odstín Dare to wear č. 03

Tento odstín klame tělem – tváří se v tyčince jako rudá, ale když nanesete, tak je to spíš temně malinová, sytá, plná barva. Krásná. Ideální na podzim, zimu, nebo na slavnostní příležitosti. Já osobně těžko hledám výrazné syté barvy, které by se třeba hodily na formální příležitost, protože vše jde spíš do ruda a já s těmi rudými (nedej bože korálovými rty) nekamarádím. Pokud se vám tedy nechce utrácet za krásnou sytou malinu např. u Bobbi Brown, tak tohle je možnost ;) Jediné, co bych uvedla, tak určitě je dobré dát konturku, zdá se mi, že během pár hodin má tendenci se rozpíjet trochu.

Foto: Odstín Blush my lips č. 12

Odstín Blush my lips č. 12

Tohle je možná zdánlivě podobná č. 03, ale my rtěnkoví maniaci samozřejmě víme, že to je zcela jiný odstín ;) (A proto je nutné mít tolik zdánlivě podobných rtěnek…) Takže tohle je nakonec taková hot pink, ale tmavší, sytější. Jako když do odstínu Hot Magenta přimícháte i trochu malinové. Není to takové full a syté krytí jako u č. 03, která i kapku líp drží se mi zdá, ale stále i č.12  má slušnou pigmentaci, je možná i kapku krémovější. I tady bych hlavně v tom teple doporučila konturku, aby se rtěnka nerozpíjela.

Já osobně mám č. 12 ráda, je to přesně ten odstín, kdy je rtěnka výrazná, ale není řvavá jako magenta. Je sytá, ale ní příliš tmavá jako malinová, takže se dá v klidu vzít i na všední den, třeba teď na léto jsou tyhle barvy moc fajn ;)

Takže to je dneska ode mě vše – nečekaně krátké, že ;)

Co vy a Essence rtěnky? Nosíte, nebo Essence míjíte? 

Díky za všechny milé komentáře, vždycky potěší ;)

Vaše Iwi

PS: Věděly jste, že u protinožců je Essence daleko dražší… Což mě přivádí k úvaze, na kolik naše mínění o značce ovlivňuje dostupnost a cena… aneb kolikrát už jsem zahájila lov na nedostupný (a u nás i dražší kousek), abych zjistila, že to je v lepší případě průměr... v horším zkrátka shit. V tomto světle poznání se mi jeví Essence často milým překvapením ;) Chanel to není, ale za tu cenu pracuje dobře ;)