Oblíbenci listopad 2015 - pozdě, ale přece ;)

Malá technická: Dr. Bronners mýdlo mandlové zakoupeno v Biooo, Melvita levandule tonikum zakoupeno na jedenklik.cz, Egyptian Magic zakoupeno na Hairbeauty.cz, Gzel peeling i zbytek řady taky zakoupeno na Hairbeauty.cz, Alverde máslo a krém na ruce zakoupeno v DM drogérie ČR, Weleda Skin Food zakopoupeno v DM ČR, Balzám a řasenka od Kosmetika Moje zakoupeno oboje na e-shopu KosmetikaMoje.cz, Catrice tvářenka zakoupeno ve VMD drogérie ČR.

Ve zkratce - pozdě, ale přece..... myslím, že hodně z těchto věcí nejsou nutně vázané na listopad jinak, než že v tu dobu kralovaly mé vlastní koupelně, ale je možné si jich užít i kdykoliv jindy a bylo by škoda nakonec narušit jakousi kontinuitu blogu, takže kde chce, tak si může přečíst postřehy.  Dodám jen, že je to fakt dlouhé, ale když jsem konečně nahrála fotky, tak už jsem neměla psychických sil to zase mazat a dělit na více článků, takže kafe, něco dobrého se sebou a můžeme jít na to ;) 

 

foto: Dr. Bronners mandlové mýdlo

Dr. Bronners mandlové mýdlo

Já nevěřím na výrobky dva v jednom a už vůbec ne „deset v jednom“, ale tohle je opravdu dost univerzální, šetrná věc. Určitě potěší příznivce přírodnější či jemné kosmetiky. První mýdlo, které mě opravdu vůbec nevysušovalo…

Krátce k vůní – voní to jak marcipán, ale vcelku rychle se ta vůně vytrácí i ze samotného mýdla, takže po pár dnech „po nasazení do akce směr koupelna“ to zkrátka voní už jen jako mýdlo, ale není to nepříjemné. Jen to zkrátka už není tak roztomilé.

Jako velké plus vidím, že jsem se s tím umyla od hlavy k patě a to doslova. Obličej mi to nevysušovalo a udržovalo v pohodě, žádné ucpané póry, žádné šupiny, žádné podráždění. To samé na těle, v klidu se s tím dala udělat trochu hutnější pěna, kterou jsem využila při holení a párkrát jsem s tím umyla i vlasy… A jako dobré, samozřejmě to nebylo tak excelentní jako se šampónem, ale vlasy se daly rozčesat, nebyly přesušené, pokožka hlavy spokojená a vlasy byly i vcelku nadýchané a nemastily se nějak výrazně víc. Takže možná něco na cesty, nebo do krabičky vzít se sebou třeba na cvičení, nebo spíš do plavání, kdy se úspora místa hodí (já osobně s tímhle fakt bojuju hlavně v tom plavání – táhnu se sebou vždycky krámů, jako bych se stěhovala).

Chválím i příjemný tvar do ruky. Jako vím, že všechny ty srdíčka, kostičky, hvězdičky jsou hrozně roztomilé, ale ve výsledku pak dost nepraktické.

Fajn taky bylo, že se v mýdlence neroztápělo, drželo pevný tvar do posledního dechu a to doslova.

A poslední věc, vydrželo mi fakt dlouho na to, že jsem se s ním myla celá a dvakrát denně obličej, tak třeba Faran proti němu mizel podstatně rychleji.

Shrnuto – klidně bych koupila znovu. Nákupu nelituju, naopak beru to jako objev.

foto: Melvita tonikum levandule

Melvita Levandulové tonikum

Melvita je sestra mojí další oblíbené značky Loccitane. Je to Francie, je to Provence, je to přírodní a hodně často vás překvapí intenzivní a možná lehce nevšední vůní u svých produktů.

Tohle fakt voní, silně, intenzivně a i když to je levandule, tak to není taková ta „vyčuchlá ve stylu, že  trochu usušeného stébelká šlo kolem lahve“.

A tady nastal mezi námi první konflikt – otevřela jsem to, když bylo venku ještě dobrých 30 stupňů… Ne, tahle vůně je skvělá na chladnější okamžiky. On asi obecně ten produkt…

Asi tak cca 10% lahve jsem se s tím vcelku i trápila, nějak mi lezla na nervy, taky se mi zdálo, že to nic nedělá a tak vůbec…

A když jsem ji dodělala, tak jsem nakonec byla taaaak smutná! Ano, Iwi míní, velký kosmetický bůžek mění. Přírodní kosmetika chce svůj čas , než to rozbalí, než si s vaší pletí sedne (vím to, ale často na to zapomenu)… navíc se nám ochladilo a to co bylo v létě tak těžké, bylo v zimě tak příjemně relaxační. Myslím, že si ji užijete vyjma těch pár týdnů děsivých veder v létě i během zbytku roku, nejen čistě v zimě..

foto: Melvita tonikum levandule - jedna z věcí, co může ze začátku vadit, pokud rády "šetříte" - hodně velký průtok, takže obezřetné dávkování na tampón nutné ;) 

A co tahle Melvita vlastně dělá, krásně tonizuje pleť, je taková jakoby „uzamknutá“ po vyčištění, hezky jakoby vyhlazená a připravená na nanesení péče a líčení. Pleť jsem s ní měla ještě spokojenější než s BioAroma růžovým tonikem. Melvita mi zafungovala rychleji i ráno pleť na ni reagovala rychleji pěkným výsledkem, zkrátka byla to velká láska.

Shrnuto – nákupu nelituji, klidně bych pořídila znovu a kdybych si měla vybrat jestli BioAroma, nebo Melvita, tak jdu znovu do Melvity.

 

foto: Egyptian Magic

Egyptian Magic

Já jako fakt nevím, ale buď jsem už stará, nebo moje kůže je moc vymýšlavá (ano, je – to už víme), ale skoro ke každému produktu dneska můžu povídat „pohádku“.

Tahle se začala psát už před lety. EM jsem vyzkoušela, když zachvátil trh (tedy ten zahraniční), milovala ho Madonna a vůbec všichni důležití lidé ;) Svůj boom v ČR si zažil až po letech, jako hodně dalších produktů včetně Nuxe a nebo micelárek. Pak naše cesty s EM rozdělila moje alergie na včelí produkty, která byla vedlejším syndromem jiné zdravotní komplikace. Teď už je vše v pohodě a před časem jsem se k němu vrátila a na zimu koupila dokonce i větší balení.

Složení je jednoduché a přírodní: olivový olej, včelí vosk, včelí propolis, včelí pyl, mateří kašička, med.

Málo kdo ví, že zejména med vlastně kůži vysušuje (doslova ji olupuje) a tedy nic (a hlavně med) se na pleti nemá přehánět. Stejně tak je velmi častá alergie na propolis. Propolis je ve své podstatě velmi silná látka, takže by se s ní mělo podle toho zacházet. Pokud toužíte po EM a ještě jste ho nezkoušely, doporučím vám dvě věci: zkusit vzorek – na netu se dají objednat, druhá věc – používat ho s mírou a zdravým rozumem, aby to byl dobrý pomocník a ne záškodník ;)

Jinak voní to jako včelí produkty, čistě přírodně, nečekejte žádný ultra sladký průmyslově vytuněný „medíkový“ odér. Osobně mi vůně nevadí, není ani extrémně silná, ale někdo takové věci zkrátka nerad.

Použití je široké, suchá místa, od obličeje, přes vlasy, někdo používá i na odlišování, ale i na ruce, nebo nožky. To záleží na vás – chce to vyzkoušet, co komu sedí.

Shrnu to – nákupu nelituju – ráda se k němu vracím.

foto: Natura Siberica řada Gzel - peeling tělový, krém tělový a krémové mýdlo na tělo a vlasy

Gzel peeling

Ten tady jen ve zkratce zmíním, doufám, že se dokopu ke shrnutí i ostatních produktů (krémové mýdlo a tělový krém) v samostatném článku, protože jsem fakt spokojená.

Peeling je opravdu jemný, ještě jemnější než můj milovaný Raktyníkový od Natura Siberica. Takže žádné drsný krystaly soli, cukru a podobně…. To je signál, že pokud vyhledáváte spíš „intenzivní drsnější drbání“, tak Gzel je spíš „romantik na mazlení“. (Ano, i na seriózním beaty blogu je potřeba si občas pomoct různými obraty, v tom je čeština skvělá ;)

Nicméně vůně (a barva) červených berrys – zkrátka bobulí, na to já slyším vždycky. Napiš na něco, že to má barvu, vůní či chuť jakékoliv „berry“ a já to budu zaručeně potřebovat! ;)

Opět nákupu nelituju – v případě, že budu chtít jemný, ale účinný voňavý peeling, tak po něm klidně sáhnu znovu.

 

foto: krabička s Alverde limitkou - máslo a krém na ruce

Alverde – makadamia a brusinka set – tělové máslo a krém na ruce.

Nevím, jestli se vůbec pouštět do větších debat, možná sepíšu úvahu ve srovnání s jinými, protože jedno plus tohle určitě má – dokáže se mi to vstřebat do kůže. Tohle je u mě dneska obrovský problém, něco dostat dovnitř, další fáze je pak to vevnitř ještě udržet a poslední, aby to nevyvolalo žádnou reakci…

Přesto shrnu krátce – byl to fajn kup, i když já nejsem úplně lovec limitek, tahle je dokonce moje první vánoční alverďácká :D a inspirovala mě k nákupu Černá Moora (její blog odkaz ZDE).

Co se týče vůně, tak je to krémové, příjemné, něžné, ale ne otravné. Brusinka běžela sice jen kolem, ale i ta Macadamia je fajn. Koupila jsem za účelem definice vůně klasickou Makadamiu od Alverde a jako rozdíl tam zásadní není.

Krém na ruce je lehký a zn. do kanclu ideál. (Až dík trb – její blog ZDE -  jsem zjistila, že to jako má být nějaký super balzám na ruce…. :D je vidět, že když nemusím, tak zásadně nečtu :D

Já ho občas, ale opravdu jen občas namazala na noc, když jsem pojala ten vzácný dojem, že moje ruce jsou snad vcelku ok a lehčí péče bude stačit…. Ale jinak bych ho jako něco extrémně výživného nehodnotila. To spíš budou jiní adepti tady.

Shrnuto – nákupu nelituju – s výkonem jsem spokojená a za tu cenu fakt skvělý kauf ;)

foto: Weleda Skin Food - láska pro mé ruce

Welada – Skin Food – zelený výživný krém

Tohle je jako fakt papáníčko pro kůži. Je to univerzální krém, složený hlavně z olejů, který vyživuje skutečně suchou pleť. Opět – skvěle se vstřebává do pleti. Zkoušela jsem ho i na obličej, ale já s kůží na obličeji bojuju prakticky nejmíň odjakživa. U mě jsou nejhorší asi ruce. A tady to je tedy fakt skvělá věc pro mě. Je to láska, je to miláček a kdybych jela na pustý ostrov, tak tohle pojede se mnou. Nechápu, jak jsem mohla bez něj žít.

Ano, přátelé, je to tak – uvítejme nového člena mezi mé svaté grály, což je vcelku elitní spolek a výrobku, který se dá koupit v drogérii, se tam nepodařilo dostat hodně dlouho….

Podobně výživný je i růžový Coldcream do Weleda. Ten je taky fajn. Osobně mezi nimi ale cítím trochu rozdíl, kdy zelený je excelentní a růžový je dobrý. Tedy žádný není špatný, ale v mojí síni slávy sedí jen jeden z nich.

Přesto nelituju ani jedné koupě – klidně bych koupila znovu oba, ale k zelenému cítím hlubší citový vztah ;)

foto: Kosmetika Moje  - balzám na rty s micákem (králíkem)

Kosmetika Moje – balzám na rty s pšenicí a Micákem na obalu

Jsem dospělá racionální žena…. Ale dejte na něco micáka a neznám bratra. (Tohle sice ještě platí i pro nějakou další zvěř, zejména pak kočky, slony, medvědy, morčata), ale králík to je prostě favorit.

Takže… vůbec jsem to nezkoumala, dokonce údaj „s čím ten balzám je“ a sice že s obilím, jsem zjistila, až jsem chtěla dělat „chytrou na sociálních sítích“. Do té doby mi stačil ten obrázek a duša byla v péří :D

Je to ale opravdu super věc. Je moc příjemný, drží na rtech, krásně je vyživí, navíc česká značka, cena přátelská, obrázek roztomilý a ještě k tomu máte na výběr z x dalších variant.

Vůně je taková příjemná, jakoby krémová. Jemná.

Sečteno a podrženo – skvělý nákup a prakticky objev jedné fajn české značky, o které ještě bude řeč ;)

foto: Kosmetika Moje - řasenka Senza

Kosmetika Moje – řasenka SENZA – prodlužující

Od Kosmetika moje mám celkem dvě řasenky – Senza a Best. Obě mě vyhovují, ale myslím, že Senza dělá rychleji pěkný efekt.

Řasy mi spíš prodlouží, jen lehce zahustí (u Best pozoruju zahuštění větší), ale řasy u Senza zůstávají perfektně pročesané, oddělené. Netěžknou, nedělají se muší nohy, člověk může vrstvit a to i během dne. Miluju takové řasenky!

Zkrátka na den nalíčíte „běžný vzhled“ a večer jen přidáte nějakou vrstvu a můžete rovnou běžet na nějakou večerní akci  - třeba na víno s kamarádkami, kdy dáte jednu, dvě dvojky a jdete domů, protože zítra jdete do práce.

Cena je naprosto bezkonkurenční. A sice 79,90Kč bez akce, v akci 59,90.

Kartáček je sice plastový a já takové moc nevyhledávám, ale tenhle byl super. Odličuje se velmi dobře, přesto během dne drží, nedrobí, neotiskává se. Ona je obecně od začátku spíš sušší. Ale i tak mi vydržela v dobrém stavu 3 měsíce, což beru za fajn výkon.

Ve srovnání třeba s Lancome, tak mi Lancome řasy víc natočí, ale hůř se odličuje a taky stojí +/- 7 stovek i v akci. Ale vyjma toho natočení, tak Senza vydá skvělý výkon a rozhodně lepší než většina drogérky. To rozhodně.

Nelituju – koupím znovu. U Kosmetika Moje jsem našla i další objevy – jako kajalku na oči, lak na nehty, rozjasňující pudr, nebo třeba pastelku na rty. A i oční stíny – pokud máte rády třeba matné a spíš jemné věci, které ale drží, tak bych řekla za sebe, že spokojenost.

 

foto: Catrice tvářenka č. 080 a olej na rty Alverde, která mě moc neuchvátil

Catrice – tvářenka – 080 Sunrose Avenue

Tvářenky – věc, kterou všichni milují. Musím říct, že abych si tvářenku zamilovala opravdu i na používání (nejen na pohled), tak se musí holka dost snažit.

Snažit se znamená – mít chladný podtón, ale taky neobsahovat žádné velké třpytky, maximálně vytvářen sofistikovaný glow efekt, taky nesmí flekatět a musí něco vydržet, musí mít míru pigmentace takovou, aby se mi s ní dobře a hlavně rychle pracovalo.

Je vcelku tedy jasné, že s legendárními Nars tvářenkami nemáme žádný hluboce láskyplný vztah….

Na Benefit pro změnu byla uvalena beauty klatba, což je nakonec škoda. A dost uvažuju, že si právě díky té klatbě koupím Hervanu ;)

Ještě bych dodala, že Chanelky zase extra práší (a ano, vadí mi to a dost – nesnáším, když to dělá velký nepořádek.) Takhle – práší samozřejmě všechny pudrové produkty, ale je rozdíl prášit a „dělat fakt bordel“. Během líčení různě často pobíhám po bytě, kde mám světlé koberce a tohle mě dokáže vyloženě „zvednout náladu“ po ránu. Růžovej Chanel na skoro bílém „tépichu“ … ;)

Diskutabilní je i výdrž. Někdy strávím i 5 hodin denně na telefonu… Kdo se taky mazlí s „kouzelným sluchátkem“ (mobilem či telefonem), tak ví, že po pár hodinách levá a práva polovina tváře dozná jistých změn a zřejmých rozdílů….

Takže myslím, že o ceně to není. Zatím splnila moje očekávání jediná tvářenka. A jinak vše je tak jako, že dobré, ale nikoliv excelentní.

Ve výsledku tedy Catrice z toho nevychází zle (tušila jsem to, protože tyhle tvářenky mám spojené se Soňou z blogu Za Kosmetikou - odkaz na její blog ZDE , která je podle mě opravdu Guru na levnější sortiment dekorativní kosmetiky a umí v něm vyhledat ty pravé poklady a jako první mě nalákala Catrice tvářenky zkusit )  – takže  krásná barva, lehký glow, studená (Nuf ze Sofastars ji přirovnávala zase k Rockater od Benefit, která je ale bohužel více do teplých tónů a tak mě Nuf při výběru konkrétního odstínu nakonec inspirovala), navíc prašnost přijatelná, nanášení v pohodě – pigmentace fajn, neflekatí a na drogérkový produkt má i slušnou výdrž, řekla bych, že jen o fousek menší, než možná u mě někdy dá Too Faced…. 

Jediné mínus je zkrátka to balení, které nelze označit za roztomilé ani se zavřenýma očima. Ale je funkční, praktické a fajn na cestu. Takže jako možná se s tím za tu krásnou přátelskou cenu i smířím…

Opět – nákupu určitě nelituju a tahle kráska přežila díky svému odstínu a vlastnostem i moji čistku kosmetických šuplíků….

 

Tak a to je vše, přátelé…. :) 

 

Ještě vás čeká prosinec, leden a časem zase únor…. Nemyslím si, že věci tady zmíněné jsou nějak limitované, až na vánoční edici Alverde a i použitelnost je celý rok. Takže jde spíš o tipy a postřehy.

Jestli máte chuť, tak mi napište, co vás zaujalo, nebo jestli něco z toho taky používáte, či co jiného jste si oblibily ;)

 

Děkuji za všechny milé komentáře, dělají mi pokaždé velkou radost ;)

Vaše Iwi

PS: Víte, že na FB a na IG jsem stále aktivní, jen poslední měsíce se mi sešel pracovní maraton se zdravotními problémy. Nemá cenu to víc okecávat, jsem moc ráda, že se mi podařilo nějaký článek dopsat a dokončit a publikovat ;)

PS2: Než jsem vyřešila po podzimní změně nastavení Google, jak budu své fotky dávat na blog, aby mě to nestálo pět let života, tak jsem myslela, že porodím 10 ježků v alobalu…. Ale dobrá věc se podařila, tak snad to takhle už bude v pohodě ;)  

Komentáře

Huííí! :-D
Co se to děje s námi, dospělými ženami, že máme všechny chlupáče? (k dvěma nohatým klukům dvě chlupaté teddy morčecí holčičky :-) )
Tak teda - tu Kosmetika moje musim konečně zkusit, aspoň tu pastelku na pusu. Nic přímo ozkoušeno nemám, na Egypťana se chystám od doby, co ho mají v Ingredients - propolis mi dával na různé neduhy od mala dědeček včelař - a včelaří pořád, kabrňák! Tinktura je u nás doma neustále - na koutky, bradavice, desinfekci různých zlořádů a tak, jen barví...
A mě teda nejvíc zajímá, které ta tvářenka je ta, co jediná obstojí nejlépe?! Diorka? Ráda bych teda slyšela lacnější jméno, ale nevim ... ;-)

Děkuju za komentář ;) Njn, chlupáči, to je láska :))

Jinak ta tvářenka je překvapivě Urban Decay, naprosto skvěle se s ní pracuje a ta výdrž je excelentní. Myslím, že už jsem ji tady zmiňovala a stále se drží na špici toho nejlepšího. Protože i dražší produkty mají občas tendenci zlobit při nanášení, že nejsou rovnoměrné a nebo se odporoučí po pár hodinách, ale tahle - klobouk dolů, to se vážně povedlo ;) 

Jinak závidím, že jsi u zdroje :D  - včelař v rodině, to je dobrá věc ;)